Jak podaje portal "Super Express" Siergiej Szojgu był jednym z najbardziej zaufanych ludzi Władimira Putina. Minister Obrony miał się jednak dopuścić sporego oszustwa, o czym donosi amerykański wywiad. O co dokładnie chodzi?

Wojna na Ukrainie

Rosyjski atak na Ukrainę miał być wojną błyskawiczną, która miała się zakończyć w kilka dni. Kreml nie przypuszczał, że Ukraińcom uda się skutecznie odpierać ataki Rosji. A jednak wojska zaatakowanej Ukrainy walczą już od ponad miesiąca. W tym czasie rosyjskiej armii nie udało się zająć żanej większej miejscowości. Do tego ponoszą dotkliwe straty w sprzęcie i ludziach.

Siergiej Szojgu/YouTube @ZEWschodu
Siergiej Szojgu/YouTube @ZEWschodu
Siergiej Szojgu/YouTube @ZEWschodu

Jak wskazuje John Kirby, rzecznik Pentagonu, wiele wskazuje na to, że na Kreml docierały zafałszowane informacje dotyczące sytuacji na Ukrainie. Władimir Putin miał otrzymywać dobre informacje, bo takich miał oczekiwać. Prezydent Rosji miał również nie wiedzieć, że na wojnę zostali wysłani poborowi.

Wiele osób wskazuje, że Szojgu mógł nie chcieć przekazywać prawdziwych informacji Władimirowi Putinowi. Wszystko z powodu obaw, że prawdziwy obraz wojny nie spodoba się dyktatorowi.

Siergiej Szojgu/YouTube @ZPBP
Siergiej Szojgu/YouTube @ZPBP
Siergiej Szojgu/YouTube @ZPBP

Zdaniem Anthony'ego Blinkena jedną z "pięt achillesowych" autokracji jest to, że nie ma w niej ludzi, którzy są gotowi powiedzieć prawdę władzy i z tym mamy do czynienia obecnie w Rosji. Nie bez znaczenia jest tu również to, że Putin często publicznie potępiał doradzające mu osoby, co z pewnością nie poprawiało sytuacji Szojgu i nie zachęcało go o powiedzenia, jak faktycznie wygląda sytuacja na Ukrainie.

A jaka jest wasza opinia na ten temat? Myślicie, że faktycznie Szojgu obawiał się bycia posłańcem złych wiadomości?

To też może cię zainteresować: Światło dzienne ujrzały informacje na temat rosyjskich samolotów, które naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji. Wyposażone były pociski atomowe

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rosja zdecydowała się wycofać część wojsk z Czarnobyla. Podobne informacje płyną z Kijowa, Czernihowa i Sum. Czy są powody do optymizmu

O tym się mówi: Ważna informacja dla seniorów. Wypłaty trzynastek startują. Znamy datę