Internet i media społecznościowe wręcz zalewane są wiadomościami i filmami związanymi z tematem napadniętej przez Rosję Ukrainy. W obecnej sytuacji nie ma już znaczenia, czy wypowiedź lub materiał są autorstwa tak zwanego "zwykłego Kowalskiego", czy osoby publicznej.

Polacy wściekli na Jacka Kurskiego. "Gdy na Ukrainie giną dzieci Pan koncert zapowiada?"

Wielu Polaków od samego początku realizacji planu przez Vladimira Putina wobec Ukrainy okazało solidarność i chęć niesienia pomocy mieszkającym w kraju Ukraińcom.

Media cały czas donoszą o aktach solidarności Polaków z Ukraińcami, a także ukazywane są liczne filmiki, na których obywatele Rosji ze łzami w oczach odżegnują się od tej wojny. Jak twierdzą, to nie jest ich wojna, a rządowa.

@l0rem_ipsum

I feel shame and guilt for the government I hate, and the country I’m a part of. We do not want war! We will never label Ukranians as the enemy.

♬ original sound - Sasha

W głównych mediach jednak pokazywane są przeważnie tragiczne lub kryzysowe momenty mające miejsce na terenie Ukrainy. Rozpaczają, gdyż ich bliscy i przyjaciele mieszkają także w Ukrainie.

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski ogłosił tymczasem, że ma ogromną ambicję zorganizowania koncertu w ramach wsparcia i solidarności z Ukrainą - "Solidarni z Ukrainą" wielki koncert live Telewizji Polskiej i Caritas, gest wsparcia Ukrainy ze zbiórką dla ofiar agresji i wyraz sprzeciwu wobec zbrodniczej napaści Rosji, otwarty dla widzów - w niedzielę o 17:30 w TVP1. Artyści z PL, UA i inni. Szczegóły wkrótce. Bądźmy razem!

Zdania na ten temat są mocno podzielone, gdyż koncert ten według Jacka Kurskiego jest dobrym momentem na zbiórkę funduszy dla ofiar rosyjskiej agresji, co wprawiło w osłupienie i gniew wielu Polaków.

Pojawiły się komentarze, w których oburzeni internauci wytykają prezesowi Telewizji Polskiej, delikatnie rzecz ujmując brak powagi, niegospodarność i nieadekwatną reakcję do tragicznej sytuacji Ukraińców - Może te pieniądze co wkładacie we własne kieszenie za taki koncert, co dopłacacie do emerytury Maryli, przeznaczylibyście na pomoc dla Ukraińców?

O tym się mówi: Barbara Kurdej-Szatan murem za UkrainĄ. Reakcja internautów jest niejednoznaczna. Aktorka znowu musi się bronić

Zerknij tutaj: Zaskakujące doniesienia o małżeństwie Antoniego Królikowskiego i Joanny Opozdy. Czy młodzi rodzice zdecydowali się rozstać