Jak podaje portal "O2", ksiądz Tadusz Isakiewicz-Zalewski zwrócił się z ważnym apelem, który ma związek z piątą falą epidemii koronawirusa i uczestnictwem w mszach świętych. Poznajcie szczegóły.

Apel księdza Tadeusza Isakiewicza-Zalewskiego

Nie ma już wątpliwości, że Polska mierzy się z piątą falą epidemi koronawirusa. Tylko we wtorek 25 stycznia resort zdrowia poinformował o 36 995 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci kolejnych 252 osób. Liczba zakażonych, zdaniem specjalistów będzie systematycznie rosła, co wynika z dużej zakaźności wariantu omikron.

Msza/YouTube @Prowincja krakowskich franciszkanów
Msza/YouTube @Prowincja krakowskich franciszkanów
Msza/YouTube @Prowincja krakowskich franciszkanów

W związku z epidemią rząd zdecydował się już jakiś czas temu zmniejszyć limity między innymi w sklepach i w kościołach. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Zdaniem księdza Tadeusza Isakiewicza-Zalewskiego rząd powinien wystąpić do episkopatu z prośbą o odgórne wprowadzene dyspensy dla wiernych.

W rozmowie z "Super Expressem" duchowny stwierdził, że na ten moment dyspensa zależy od uznania poszczególnych duszpasterzy. Jego zdaniem udzielenie dyspensy na obszarze całego kraju to jedyna słuszna decyzja, która może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa w bardziej zakaźnym wariancie Omikron.

Msza święta. Źródło: youtube.com
Msza święta. Źródło: youtube.com
Msza święta. Źródło: youtube.com

Jego zdaniem, decyzja ta powinna zapaść jak najszybciej w porozumieniu rządu, lekarzy oraz episkopatu.

Myślicie, że w najbliższym czasie należy się spodziewać wprowadzenia dyspensy? Popieracie apel księdza Tadeusza Isakiewicza-Zalewskiego?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński nie będzie z tego zadowolony. W jednym z miast pojawiła się tabliczka, która nie przypadnie do gustu prezesowi

O tym się mówi w Polsce: Porażające sceny pod szpitalem w jednym z polskich miast. Nagranie obiego media

O tym się mówi na świecie: Joe Biden zaliczył potężną wpadkę na wizji. Nie miał pojęcia, że jego mikrofon jest włączony, gdy komentował jednego z reporterów