W Małopolsce rzeki przekroczyły poziomem wód stan alarmowy. Wydane zostały hydrologiczne alerty III stopnia. Piątkowa prognoza pogody zakłada, że deszcz i chłód nawiedzi wschód, podczas gdy zachód ma być suchy i ciepły.

Pilne ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla wielu obszarów kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował pilne ostrzeżenie meteorologiczne, a także hydrologiczne. Dotyczą one między innymi obszar Małopolski, gdyż już od czwartku pada tam bez przerwy i obficie, co wywołuje lokalne podtopienia między innymi w Krakowie jego i okolicy.

Najwyższe ostrzeżenie trzeciego stopnia przed intensywnymi deszczami, burzami i porywistym wiatrem przekraczającym 72km/h, a także burzami z gradem, objęły powiaty: nowosądeckiego, gorlickiego, krośnieńskiego, stalowowolskiego, jasielskiego, strzyżowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, dębickiego, tarnowskiego, brzeskiego, mieleckiego, dąbrowskiego, kolbuszowskiego i tarnobrzeskiego.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Rafał (@rafalsony)

Zaleca się niezwłocznie zabezpieczyć mienie przed zniszczeniami, a zwierzęta przed zranieniem i śmiercią. Warto pamiętać o pozamykaniu okien i drzwi i zrezygnowaniu z wychodzenia z bezpiecznego budynku w trakcie najsilniejszych nawałnic i burz z gradobiciem.

O tym się mówi: Trudne chwile w życiu Ewy Krawczyk trwają. Polały się łzy przy odbieraniu nagrody. O co chodzi

Zerknij też tutaj: Dziennikarze przyjrzeli się majątkowi Donalda Tuska. Były premier zdecydował się na podobny krok, co Mateusz Morawiecki. O co chodzi

Nie przegap: Czwarta fala pandemii koronawirusa jest nieunikniona! Czy szkoły w naszym kraju są przygotowane na nadchodzący wzrost zakażeń