Dramatyczny wypadek w centrum Katowic, skutkiem którego śmierć na miejscu, pod kołami autobusu poniosła 19-letnia Basia ze Świętochłowic, mama dwójki dzieci jest na ustach wszystkich Polaków od dnia zdarzenia, czyli od soboty.

W rozmowie z serwisem „Fakt” ojciec zmarłej tragicznie 19-latki zdecydował się opowiedzieć o tym, co wydarzyło się tuż przed śmiercią dziewczyny. Plotki i fałszywe oskarżenia pod adresem młodej kobiety i jej narzeczonego zalewają Internet. To bardzo wpływa na i tak już zdruzgotaną rodzinę Basi.

Ojciec tragicznie zmarłej 19-letniej Basi, ofiary wypadku w Katowicach zabrał głos. Postanowił opowiedzieć o ostatnich godzinach córki

Jak można dość łatwo zauważyć na nagranych dostępnych w Internecie, Basia wraz z narzeczonym nie byli uczestnikami bandy, która doprowadziła do bijatyki na środku jezdni na ulicy Mickiewicza w Katowicach. Para stała spokojnie w pobliżu znajdującej się przy przystanku piekarni.

Narzeczony Basi wmieszał się w tłum po tym, jak kierowca potrącił inną dziewczynę, znajdującą się w bijącej się grupie. Wówczas Basia weszła między bijących się mężczyzn, chcąc najpewniej odciągnąć od grupy swojego ukochanego i wtedy doszło do najgorszego.

Dziewczyna zdążyła jedynie krzyknąć imię swojego narzeczonego „Łukasz” na sekundę przed tym, gdy znika pod kołami miejskiego autobusu.

W Internecie aż roi się od wulgarnych i obraźliwych komentarzy pod adresem zmarłej Basi, szczególnie dużo jest ich na jej profilu na Facebooku. Wielu ludzi krytykowało jej rzekome „złe prowadzenie się”. Głos postanowił zabrać ojciec ofiary.

„Basia szykowała się do egzaminu na prawo jazdy, z narzeczonym planowali ślub. Byli już zaręczeni. Chcieli zmienić mieszkanie na większe. Mieli kupić samochód i ogródek. W jednym dniu świat runął - wyrzekł pan Krzysztof w rozmowie z "Faktem", cytowany przez serwis Goniec.

Rodzina zamierza wystąpić o odszkodowanie za śmierć córki. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wychowanie dwójki osieroconych przez Basię dzieci.

Jak informował portal "Życie Polska": WAŻNE INFORMACJE DLA MILIONÓW POLAKÓW. MINISTER FINALNIE UJAWNIŁ, KIEDY I W JAKICH REGIONACH ZOSTANĄ WDROŻONE NOWE OBOSTRZENIA. CZWARTA FALA WKRÓTCE

Przypomnij sobie: BOHATERKA „ŚLUBU OD PIERWSZEGO WEJRZENIA” PRZYJĘŁA OŚWIADCZYNY UKOCHANEGO. AGATA POKAZAŁA PIERŚCIONEK I NARZECZONEGO. PRZEŻYWA TERAZ NIESAMOWITY CZAS

Portal "Życie Polska" pisał również: DONALD TUSK I RAFAŁA TRZASKOWSKI MAJĄ POMYSŁ NA PODZIAŁ WŁADZY MIĘDZY SOBĄ? OGÓLNOPOLSKIE MEDIA DOTARŁY DO NIEOFICJALNYCH SZCZEGÓŁÓW. BĘDZIE GORĄCO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: W TRAKCIE REMONTU ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA DOKONANO NIESAMOWITEGO ODKRYCIA. ROBOTNICY ONIEMIELI NA NIEZWYKŁY WIDOK. CHODZI O MALOWIDŁA ZE ŚREDNIOWIECZA