Według informacji serwisu Goniec, już wkrótce będziemy musieli się przygotować na znaczące podwyżki. Jak podał podczas rozmowy w Polskim Radiu Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” wkrótce trzeba się spodziewać wzrostu opłat za wodę i ścieki. Jednak podwyżka nie ma być tak dotkliwa, jak może się wydawać, bo będzie mniejsza niż domagały się tego samorządy.

W tej chwili trwają prace nad ustaleniem wysokości stawek za wodę i odbiór nieczystości na najbliższe trzy lata. O tym, że trzeba się spodziewać podwyżki powiedział w trakcie „Sygnałów Dnia” Programu Pierwszego Polskiego Radia Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.

Będą podwyżki opłat za wodę i ścieki! To już prawie pewne. O ile więcej zapłacimy?

Trzeba jednak pamiętać, że wnioski o zmianę wysokości opłat składają samorządy, a „Wody Polskie” są jedynie regulatorem, który sprawdza i ocenia racjonalność umieszczonych we wnioskach taryf z punktu widzenia płatnika.

Powodem wzrostu opłat za wodę i ścieki jest oczywiście inflacja, ale również idące w górę koszty energii, opłacenia pracowników, usuwania ścieków i osadów ściekowych.

Ważne jest jednak to, że wzrost opłat za wodę i ścieki nie będzie tak wysoki jak chciały tego samorządy. Z wpływających wniosków wynikało, że średni wzrost miałby wynieść 20 procent.

Najbardziej prawdopodobne będzie to, że wzrost opłat wyniesie 8 procent, co będzie się wiązać z podwyżką na średnim poziomie 80-90 groszy.

Jak informował portal "Życie Polska": IZABELA TROJANOWSKA ODCZUWA PRZYKRE SKUTKI UPADKU PODCZAS WAKACYJNEJ TRASY DWÓJKI. WOKALISTKA USKARŻA SIĘ NA NIESPRAWNĄ RĘKĘ. BÓL NIE DAJE ZA WYGRANĄ

Przypomnij sobie: PROFESOR ANDRZEJ HORBAN PRZEŻYWA TRUDNE CHWILE. GŁÓWNY DORADCA PREMIERA W SPRAWIE PANDEMII STRACIŁ UKOCHANĄ OSOBĘ. EKSPERT OTRZYMUJE WIELE WSPARCIA

Portal "Życie Polska" pisał również: W POLSCE POJAWIŁA SIĘ JUŻ NOWA MUTACJA! CZY TO STANOWI POWAŻNE NIEBEZPIECZEŃSTWO DLA POLAKÓW? DR GRZESIOWSKI PRZESTRZEGA I APELUJE DO NAS WSZYSTKICH

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CZEMU ANNA MUCHA ZOSTAŁA ZWOLNIONA Z TVP? AKTORKA W ROZMOWIE Z MAGDĄ MOŁEK ZDRADZIŁA, DLACZEGO USUNIĘTO JĄ Z „DANCE, DANCE, DANCE”. PADŁY MOCNE SŁOWA