Wydawać by się mogło, że tego typu nieprzewidziane zdarzenia mają miejsce głównie na filmach. Okazuje się jednak, że nawet w niewielkich polskich miastach dochodzi do nieprzewidzianych sytuacji.

Tym razem w Małopolsce zaobserwowano zjawisko, którego nikt się nie spodziewał. Portal Goniec odnotował, że mieszkańcy ponieśli duże straty. Co się stało?

Walka z żywiołem w Małopolsce

Okazuje się, że w samym centrum Śnietnicy doszło do nieoczekiwanego zdarzenia. Chodzi o żywioł – woda zabrała ze sobą nawet samochody, nie dało się jej powstrzymać.

Powódź. Źródło: Youtube moment
Powódź. Źródło: Youtube moment

O zdarzeniu zrobiło się głośno w całym kraju, zaś w Śnietnicy ogłoszono stan alarmowy. Okazuje się, że rzeka Biała Tarnowska wezbrała, a woda z niej wymknęła się spod kontroli. Żywioł zabrał cztery samochody, które stały na miejskim parkingu, w samym centrum.

Strażacy zjawili się na miejscu, by oszacować straty. Okazało się, że samochody zostały tylko podtopione i przeniesione trochę dalej, jednak na całe szczęście nie było w nich pasażerów, obyło się bez rannych.

Choć póki co sytuacja jest już nieco bardziej opanowana, wciąż może wymknąć się spod kontroli – obecnie mieszkańcy Śnietnicy w powiecie gorlickim muszą liczyć się z tym zagrożeniem.

Powódź. Źródło: Youtube Wipeout - Marcin Lisowski
Powódź. Źródło: Youtube Wipeout - Marcin Lisowski

Woda wezbrała na skutek długich, obfitych opadów. Przed żywiołem ostrzega się również zlewnie Skawy, Dunajca, Ropy, Raby i małych, bezpośrednich dopływów Wisły. Woda przekroczyła stan ostrzegawczy w Muszynie i Miliku, na rzece Poprad. Zdaniem ekspertów to drugi stopień zagrożenia na trzy możliwe.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY TAKI POMYSŁ SPODOBA SIĘ POLAKOM? JAROSŁAW KACZYŃSKI ZASUGEROWAŁ, KTO MÓGŁBY ZOSTAĆ KANDYDATEM W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH PREZYDENCKICH

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA TO, CO MOŻE PRZYJŚĆ PO WAKACJACH? PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZNÓW OSTRZEGA. POJAWIŁY SIĘ WYPOWIEDZI O CZWARTEJ FALI

O tym się mówi na świecie: RELACJE KSIĘCIA KAROLA Z SYNEM POPSUŁY SIĘ NA DOBRE? PODDANI DOKONALI ZASKAKUJĄCEGO ODKRYCIA NA NAGRANIU Z NASTĘPCĄ TRONU! CHODZI O ZDJĘCIA HARRY’EGO

Z życia gwiazd: ŻONA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MIAŁA ZASKAKUJĄCE PLANY WOBEC SYNA ZNANEGO ARTYSTY? MEDIA DOTARŁY DO OPINII OPIEKUNA KRZYSZTOFA JUNIORA. PADŁY MOCNE SŁOWA