Główny Inspektorat Sanitarny czuwa nad bezpieczeństwem Polaków, m.in. badając kolejne produkty spożywcze, a następnie wycofując ze sklepów te, w których znalezione zostaną nieprawidłowości. Wówczas na stronie GIS oraz w mediach pojawiają się także odpowiednie ostrzeżenia.

Portal BiznesInfo zauważa, że tym razem również przekazano Polakom ostrzeżenie. Chodzi o popularną przyprawę, która często nadaje smaku naszym daniom. Lepiej jej nie spożywać.

Przyprawy. Źródło: Youtube Dieta & Przepisy
Przyprawy. Źródło: Youtube Dieta & Przepisy

GIS ostrzega przed przyprawą

Dlaczego lepiej darować sobie jedzenie mieszanki, która nadaje smak daniom? Chodzi o fakt, że w przyprawie znajduje się tlenek etylenu. Badania wykazały, że ma on działanie rakotwórcze.

Trwa wycofywanie przyprawy ze sklepowych półek. Osoby, które ją kupiły, nie powinny jej spożywać.

Chodzi o produkt, który nazywa się Chińska Przyprawa Pięć Smaków 400 g LOBO. Jest to artykuł o minimalnej trwałości do 20.08.2021 r. Dystrybutorem przyprawy jest firma Heuschen & Schrouff Oriental Food z Holandii, zaś sama mieszanka pochodzi z Tajlandii.

Przyprawy. Źródło: Youtube Muzeum Okręgowe w Toruniu
Przyprawy. Źródło: Youtube Muzeum Okręgowe w Toruniu

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega Polaków przed spożywaniem tej przyprawy, zaś producent informuje, że trwa wycofywanie jej ze sklepowych półek. Ten, kto już kupił produkt, nie powinien go spożywać.

Tlenek etylenu to nie tylko substancja rakotwórcza w przypadku połknięcia – jest również groźny w wydychanym powietrzu. UE zabrania stosowania go w produktach spożywczych.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PIELĘGNIARKI W CAŁEJ POLSCE MAJĄ DOŚĆ I ZAPOWIEDZIAŁY PROTEST SWOJEJ GRUPY ZAWODOWEJ. CO TO OZNACZA DLA PACJENTÓW SZPITALI? ZNANA JEST DATA STRAJKU

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA TO, CO MOŻE PRZYJŚĆ PO WAKACJACH? PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZNÓW OSTRZEGA. POJAWIŁY SIĘ WYPOWIEDZI O CZWARTEJ FALI

O tym się mówi na świecie: RELACJE KSIĘCIA KAROLA Z SYNEM POPSUŁY SIĘ NA DOBRE? PODDANI DOKONALI ZASKAKUJĄCEGO ODKRYCIA NA NAGRANIU Z NASTĘPCĄ TRONU! CHODZI O ZDJĘCIA HARRY’EGO

Z życia gwiazd: ŻONA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MIAŁA ZASKAKUJĄCE PLANY WOBEC SYNA ZNANEGO ARTYSTY? MEDIA DOTARŁY DO OPINII OPIEKUNA KRZYSZTOFA JUNIORA. PADŁY MOCNE SŁOWA