Wszystko wskazuje na to, że najbliższe godziny będą trudnym czasem dla mieszkańców większości kraju. Okazuje się, że w Polsce zrobi się naprawdę niebezpiecznie – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już teraz ostrzega mieszkańców.

Super Express zauważa, że niemal w całym kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Są miejsca, w których pogoda będzie naprawdę groźna.

Niebezpieczna sytuacja w Polsce

Okazuje się, że już niebawem na terenie kraju będą silne wiatry – miejscami porywy mogą rozpędzać się aż do 75 kilometrów na godzinę. To nie żart – synoptycy zapowiadają niebezpieczeństwo.

Wichura. Źródło: Youtube Łowiczak123
Wichura. Źródło: Youtube Łowiczak123

Ostrzeżenia na czwartek, 22 kwietnia, obejmują niemal całą Polskę. Ostrzeżenia wydano także przed nagłymi burzami, które również mogą okazać się niebezpieczne.

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na baczności muszą mieć się mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego na terenie Świnoujścia i Koszalina oraz powiatów: polickiego, kamieńskiego, gryfickiego, goleniowskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, białogardzkiego i sławieńskiego.

Kolejne zagrożone tereny to woj. pomorskie – Słupsk, Gdynia, Sopot, Gdańsk i powiaty: słupski, bytowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, wejherowski, gdański i nowodworski.

Mówi się, że wiatr w tych okolicach będzie dął z prędkością 25-40 km/h, do 75 km/h w porywach, zaś przy samym morzu – 40-55 km/h i w porywach do 85 km/h.

Silny wiatr/ YouTube @ MeteoForecasterPL
Silny wiatr/ YouTube @ MeteoForecasterPL

Alerty obowiązują także na Pomorzu Zachodnim – tam informowano o wietrze osiągającym średnią prędkość 35-45 km/h oraz w porywach aż do 75 km/h.

Co więcej, wszystkiemu będą towarzyszyć nagłe, silne burze.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KONTROWERSYJNY SZCZEGÓŁ W SERIALU „KLAN” PRZYKUŁ UWAGĘ WIDZÓW. CZY FAKTYCZNIE BYŁA TO POLITYCZNA ZAGRYWKA? PRODUCENCI SERIALU DEMENTUJĄ PLOTKI

O tym się mówi w Polsce: CZY JEST SZANSA NA NORMALNE ZORGANIZOWANIE TEGOROCZNYCH KOMUNII ORAZ WESEL? MINISTERSTWO ZDROWIA ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI W TEJ SPRAWIE

O tym się mówi na świecie: NASZA PLANETA KOLEJNY RAZ JEST POWAŻNIE ZAGROŻONA? MAMY POWODY DO NIEPOKOJU? TRZY ASTEROIDY MKNĄ W KIERUNKU ZIEMI. NAUKOWCY USPOKAJAJĄ

Z życia gwiazd: EWA KRAWCZYK WYJAWIŁA, JAK CZUJE SIĘ PO ODEJŚCIU UKOCHANEGO MĘŻA. WDOWA PO KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU PRZEŻYWA OBECNIE BARDZO TRUDNY CZAS