Weekend przywitał nas naprawdę wysokimi temperaturami i piękną słoneczną pogodą. Wiele osób z radosnym nastawieniem chciało chować już głęboko na dno szafy zimowe ubrania, jednak okazuje się, że na takie kroki jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie!

Tego chyba nikt nie przewidział, zima nie odpuszcza!

Jak informuje portal Super Express już jutro aura zmieni się o 180 stopni, a w wielu miejscach naszego kraju spadnie nawet… 70 centymetrów śniegu! Trudno w to uwierzyć, ale niestety nie są to żarty!

– Od wtorku do czwartku w południowej części woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego może spaść bardzo dużo ciężkiego, mokrego śniegu, który oprócz znacznych utrudnień drogowych, może spowodować liczne awarie energetyczne oraz szkody w drzewostanie – informują w swoim poście na Facebooku Polscy Łowcy Burz.

Co jest powodem takiej sytuacji?

Jak donoszą dalej Polscy Łowcy Burz, na najbardziej intensywne opady białego puchu muszą przygotować się mieszkańcy okolic Wadowic, Tarnowa, Bielska – Białej oraz Bochni. Miejscami zaspy mogą mieć nawet 70 centymetrów wysokości!

Taka sytuacja spowodowana jest quasi – stacjonarnym frontem, który w tym tygodniu przywędruje nad nasz kraj z Włoch i będzie kierował się w kierunku Ukrainy oraz Bałkanów. Miejmy jednak nadzieję, że to ostatni taki atak zimy w tym roku i już niebawem będziemy mogli cieszyć się w pełni wiosenną pogodą!