Dziś, 10 kwietnia 2021 roku, mija jedenasta rocznica katastrofy smoleńskiej. To właśnie w 2010 roku miała miejsce katastrofa samolotu Tupolew, w której zginęło 96 osób ważnych dla Polski, w tym także jej ówczesny prezydent, Lech Kaczyński, oraz jego małżonka, Maria.

Wiele osób wciąż nie może się pogodzić z odejściem bliskich osób. Na samą myśl o katastrofie mogą pojawić się łzy w oczach.

Mija jedenaście lat od katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku o 8:41 czasu polskiego samolot wojskowy Tu-154 rozbił się w Smoleńsku.

W tragedii zginęło 96 osób, a wśród ofiar byli także prezydent Lech Kaczyński oraz pierwsza dama, Maria Kaczyńska. Wskutek wypadku życie stracili też ważni polscy politycy, dowódcy Sił Zbrojnych RP i osoby związane z instytucjami państwowymi czy ministerstwami, a także ich osoby towarzyszące.

Katastrofa smoleńska/ https://wiadomosci.dziennik.pl/
Katastrofa smoleńska/ https://wiadomosci.dziennik.pl/
Katastrofa smoleńska/ https://wiadomosci.dziennik.pl/

Wszyscy pasażerowie samolotu zmierzali w ramach delegacji na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Jako przyczynę podaje się błędy popełnione przez załogę samolotu.

Beata Szydło oddała hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Z okazji 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej Beata Szydło oddała hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Była premier opublikowała prosty, jednak wymowny post. Pod zdjęciem umieściła słowa:

#Pamiętamy 🇵🇱

Obserwujący Beatę Szydło na Instagramie byli poruszeni. Pod zdjęciem posypała się masa komentarzy.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO