Epidemia koronawirusa sieje strach i zamęt na całym świecie. Choć są na globie miejsca, które poradziły sobie ze śmiertelnym wirusem, strach wciąż pozostaje. Eksperci zdradzili, ile śmiertelny wirus może jeszcze z nami pozostać.

Eksperci nie mają dobrych wiadomości

W wywiadzie dla TVN24 profesor Krzysztof Simon zdradził, ile będziemy jeszcze żyć z obawą o nasze zdrowie i życie. Okazuje się, że koronawirus może z nami pozostać na bardzo długi czas, być może nawet na zawsze w jakiś określonej formie.

Mało tego, profesor jest przekonany, że w Polsce nie zlikwidujemy epidemii do końca roku.

Wirus pozostanie z nami chyba na całe nasze życie i będzie szerzył się tak jak grypa

- dodał prof. Krzysztof Simon.

Koronawirus/ Screen z YouTube
Koronawirus/ Screen z YouTube
Koronawirus/ Screen z YouTube

Koronawirus w późniejszym czasie nie będzie tak niebezpieczny, jak teraz. Jednak zdaniem eksperta niewielki szczep wirusa pozostanie z nami do końca naszego życia.

Wiadomo, ile może pozostać z nami niepokojący wirus

Ekspert wypowiedział się również na temat szczepień przeciwko COVID-19. Z racji tego, że nie mamy wciąż leku zwalczającego tą chorobę, szczepionka jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. To dzięki niej może szybciej wrócić do normalności.

Koronawirus/ Screen z YouTube
Koronawirus/ Screen z YouTube
Koronawirus/ Screen z YouTube

Profesor Krzysztof Simon uspokoił również widzów TVN24. Jego zdaniem wysoka liczba zgonów w ostatnim dniach jest pokłosiem wysokiej liczby zachorować sprzed 2-3 tygodni. Przypomnijmy, że wtedy dobowa liczba zachorowań wynosiła nawet 30 tys.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO