Ze względu na wzrastającą liczbę chorych, rządzący wprowadzili w ostatnim czasie kolejne obostrzenia. Dotyczą one również Kościołów. Teraz w świątyni może przebywać jedna osoba na 20 m2 i musi być zachowany dystans 1,5 m odległości.

Wiele osób nie wierzy jednak, że restrykcje w kościołach będą zachowane. Z tego powodu proboszcz z Wodzisława Śląskiego wpadł na rewelacyjny pomysł.

Koronawirus w kościele. Źródło: Youtube
Koronawirus w kościele. Źródło: Youtube

Duchowny z Wodzisławia Śląskiego wymyślił, jak ograniczyć liczbę wiernych w świątyni

Ksiądz Janusz Badura, proboszcz parafii św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim, wpadł na bardzo oryginalny pomysł. Przed wejściem do kościoła umieścił pojemnik z… krówkami.

Mają one kontrolować ilość wiernych w świątyni. W szklanej misce proboszcz umieścił tyle krówek, ilu wiernych może być w kościele. Zasada jest prosta:

Policz się sam(a). Jedna krówka, jedno miejsce. Brak krówek, brak miejsc!

Ten pomysł robi furorę w sieci

Dzięki „krówkomatowi” zachowane zostaną obowiązujące restrykcje. Wielu księży nie chciało wypraszać wiernych ze świątyni, dlatego ten pomysł jest idealnym rozwiązaniem.

Żyjemy obecnie w trudnych czasach, dlatego warto pomyśleć o zdrowiu swoim i bliskich i przestrzegać wprowadzone obostrzenia.

Proboszcz z Wodzisława Śląskiego podziękował wszystkim wiernym za zrozumienie i przeprosił tych, dla których brakło miejsca w świątyni.

Myślicie, że przed innymi kościołami również powinien się pojawić „krówkomat”?

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO