Jak przypomina „Super Express”, na ten moment czekało wielu seniorów w Polsce. Już od 1 kwietnia 2021 roku nastąpi oficjalnie wypłata tzw. trzynastek, czyli dodatkowych świadczeń emerytalnych. Mają one służyć poprawie finansów milionów seniorów w Polsce i podreperowaniu ich domowych budżetów.

W tym miesiącu 1022,30 złotych trafi aż do 10 milionów Polaków! Co trzeba jednak zrobić, aby móc otrzymać pieniądze? Warto sprawdzić warunki, na jakich odbywa się wypłata trzynastek.

Trzynasta emerytura już od 1 kwietnia! W tym miesiącu 10 milionom Polaków zostanie wypłacona trzynastka dla poprawy finansów. Dodatek wyniesie 1022 złote!

Wprowadzona przez rząd trzynastka jest stałym elementem w kalendarzu wypłat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W marcu emerytury zostały powiększone o wskaźnik waloryzacji na poziomie 4,24 proc. i był on najwyższy od dekady.

W ten sposób rekordowo wysoka będzie również trzynastka w tym roku – jej wysokość jest równoważna minimalnej emeryturze. Będzie to dokładnie 1022,30 złotych.

Jak przypomniała ostatnio Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, trzynastka zostanie w tym miesiącu wypłacona po raz trzeci w historii. Świadczenie będzie wypłacone niezależnie od pandemii. Pieniądze trafią do wszystkich emerytów, którzy posiadają prawo do świadczenia emerytalnego z ZUS.

Kiedy pieniądze do nas trafią? Trzynastka będzie wypłacana wraz z emeryturą. Będzie to pierwszy w tym roku dodatek dla seniorów – w listopadzie otrzymają jeszcze czternastą emeryturę.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać pieniądze? Dokładnie nic! Pieniądze otrzymują z automatu wszyscy, którzy z końcem marca 2021 mają przyznane ze strony ZUS prawo do pobierania emerytury.

Jak informował portal "Życie": GDZIE ZAPŁACIMY NAJMNIEJ ZA ŚWIĄTECZNE ZAKUPY? W SKLEPACH PANUJĄ DUŻE RÓŻNICE W CENACH! JAK NIE PRZEPŁACIĆ ZA JEDZENIE NA WIELKANOC? WSZYSTKO JASNE

Przypomnij sobie: NOWE PRAWO DLA POLAKÓW WEJDZIE W ŻYCIE NA POCZĄTKU WAKACJI. OD 1 LIPCA TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, BO INACZEJ CZEKA MANDAT. CHODZI O OGRZEWANIE DOMU

Portal "Życie" pisał również: ROBERT LEWANDOWSKI OTRZYMAŁ KIEPSKIE WIEŚCI! UWIELBIANY PIŁKARZ MA DRUZGOCĄCĄ DIAGNOZĘ LEKARZY. SZYKUJE SIĘ DŁUGA PRZERWA? NIE MA CO LICZYĆ NA REKORD

Pisaliśmy również o: WIADOMO, JAK WYGLĄDA CÓRECZKA JACKA KURSKIEGO! ŻONA PREZESA TVP WYSZŁA ZE SZPITALA! JAK MA NA IMIĘ DZIEWCZYNKA? MAŁŻONKOWIE SĄ PRZESZCZĘŚLIWI