Pandemia koronawirusa sieje zamęt na całym świecie. Większość państw, w tym Polska, szykuje się na trzecią falę wirusa i wprowadza kolejny lockdown.

Polski rząd wprowadza kolejny lockdown

W największym stopniu z koronawirusem mierzy się system ochrony zdrowia, który i tak ledwo wytrzymywał już wcześniej wielki napór pandemii.

Liczba zachorowań w Polsce z dnia na dzień była coraz wyższa, dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnego lockdownu.

Jak przekazał 27 marca Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia, w życie wchodzą nowe obostrzenia. Do zamkniętych od 20 marca punktów dołączą salony kosmetyczne oraz fryzjerskie.

Adam Niedzielski/screen YouTube @Janusz Jaskółka
Adam Niedzielski/screen YouTube @Janusz Jaskółka

Ponadto w sklepach będą obowiązywać nowe limity. Punkty do 100 metrów kwadratowych powierzchni mogą przyjąć 1 osobę na 15 metrów kwadratowych. Sklepy o powierzchni większej od 100 metrów kwadratowych, mogą mieścić 1 osobę na 20 metrów kwadratowych.

Czy powrócą godziny dla seniorów?

Wiele osób zastanawiało się również, czy rząd ponowie wprowadzi godziny dla seniorów. Funkcjonowały one jeszcze w styczniu 2021 roku. Wtedy to od godziny 10:00 do godziny 12:00 jedynie seniorzy (w wieku powyżej 65. lat) mogli zrobić zakupy w sklepach.

Godziny dla seniorów / YouTube:  Aktualności 360
Godziny dla seniorów / YouTube: Aktualności 360

Pomysł ten nie spodobał się jednak wielu osobom. Bardzo często sklepy w tych godzinach były puste, a seniorzy i tak robili zakupy przed godziną 10:00 lub po 12:00.

Okazuje się, że tym razem rządzący nie mają zamiaru wprowadzać godzin dla osób starszych. Jak poinformowała portal Biznes Info, naczelnik ds. Mediów w Ministerstwie Zdrowia, Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska, rząd nie ma nawet tego w planach.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO