Jak informuje serwis Pikio, minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił za pośrednictwem Twittera przekazać najnowsze informacje dotyczące zmian dla pacjentów w całej Polsce. Resort postanowił wdrożyć nowe rozporządzenie dotyczące teleporad. Co szykuje dla nas rząd?

Jak się okazuje, stosowana od wielu miesięcy metoda konsultowania pacjentów ze względu na ryzyko zakażenia podczas standardowych wizyt, jak teleporada ma przestać być standardem umawiania pacjentów do lekarzy. Powrót do klasycznych konsultacji medycznych z pewnością będzie dla większości pacjentów dobry, gdyż ułatwi postawienie trafnej diagnozy i dobranie leczenia.

Adam Niedzielski poinformował za pomocą mediów społecznościowych, co dalej z teleporadami. Dobra wiadomość dla wielu Polaków

Niestety, wprowadzenie teleporady stało się niechcianą koniecznością przez pandemie koronawirusa i ograniczenia w leczeniu pacjentów. Polska ochrona zdrowia przez wiele miesięcy zmagała się z wieloma problemami. Umawianie wizyt, prawidłowa diagnoza, leczenie, wszelkiego rodzaju terapie niesamowicie się opóźniały przez trudną sytuację epidemiczną.

Mimo, że w pewnej części udało się ochronie zdrowia wrócić do normalności to cały czas w większości miejsc obowiązują teleporady.

Adam Niedzielski ogłosił jednak, że taka forma przyjmowania pacjentów powoli przestanie być standardem opieki nad pacjentami i sposobem ich diagnozowania i leczenia.

„Teleporada nie będzie już standardem dla dzieci do 6 roku życia, pacjentów z chorobami przewlekłymi w przypadku pogorszenia lub zmiany objawów, podejrzenia choroby nowotworowej i tych, którzy po prostu chcą być zbadani osobiście” – poinformował na Twitterze szef resortu zdrowia, cytowany przez Pikio.

W Dzienniku Ustaw w poniedziałek wieczorem znalazła się nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia, datowana na 5 marca 2021 roku właśnie w kwestii standardu organizacyjnego teleporady w POZ. Teleporady pozostaną dla wyżej wymienionych pacjentów, ale nie będą oni już do niej zmuszani. Nowelizacja ma wejść w życie 15 marca.

Jak informował portal "Życie": WYCISKAJĄCE ŁZY WSPOMNIENIE DZIENNIKARKI TVP O PIOTRZE ŚWIĄCU. OPOWIEDZIAŁA, JAKIM CZŁOWIEKIEM BYŁ REPORTER. „LUBIŁ SIĘ ŚMIAĆ, ŻARTOWAĆ, KOCHAŁ ŻYCIE”

Przypomnij sobie: SZCZERE WYZNANIE ŻONY MARCINA PROKOPA. KOBIETA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM. TERAZ ZACHĘCA INNE OSOBY, ABY NIE BAGATELIZOWAŁY OBJAWÓW

Portal "Życie" pisał również: TO JUŻ KONIEC „SANATORIUM MIŁOŚCI”, A ODCINEK PRZYNIÓSŁ ZASKOCZENIE! ZBIGNIEW NIE LUBI ANI? WIELU WIDZÓW NIE ZGADZA SIĘ Z ZACHOWANIEM SENIORA

Pisaliśmy również o: KAMILA KACZMAREK Z PROGRAMU “KRÓLOWE ŻYCIA” PO RAZ KOLEJNY ZMIENIŁA SWÓJ WYGLĄD. FANI NIE NADĄŻAJĄ. CELEBRYTKA RAZ PO RAZ WPROWADZA NASTĘPNE ZMIANY