"Pikio" opublikowało ważny apel dotyczący istotnych zmian banków Idea Bank i banku Pekao S.A.

Klienci Idea Banku mogą stracić wszystkie pieniądze

Od jakiegoś czasu, klienci Idea Banku przenoszeni są pod skrzydła banku Pekao S.A. Na telefony wielu Polaków przyszła informacja, że Idea Bank został przejęty przez Bank Pekao S.A. To wszystko w celu zabezpieczenia obsługi klientów przejmoweanej w ramach przymusowej restrukturyzacji placówki.

Ważną informacją jest to, w jaki sposób oszuści postanowili dobrać się do pieniędzy klientów przejmowanego przez Pekao S.A. Można odebrać telefon od osoby podającej się za pracownika banku lub otrzymać wiadomoiść tekstową z informacjami i prośbą o podanie danych logowania do naszej bankowości internetowej.

źródło: YouTube

Nie można wówczas zrobić nic gorszego, jak podać złodziejom na tacy jednorazowy kod, który w mgnieniu oka zaostanie wykorzystany do zalogowania i przejęcia wszystkich środków z konta. Kody potwierdzające transakcję należy zachować bezwzględnie dla siebie, gdyż pracownicy banków nigdy o nie nie proszą.

Gdy zaistnieje prawdopodobieństwo, że padliśmy ofiarą próby oszustwa, natychmiast należy uzyskać pomoc korzystając z infolinii Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Gdy otrzymamy dziwnego sms-a lub odbierzemy telefon od pracownika banku i padnie prośba o podanie danych do logowania lub potwierdzenia transakcji, natychmiast należy się rozłączyć, zignorować wiadomość tekstową i dodzwonić się do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Komunikat Funduszu nie pozostawia wątpliwości, a zasady bezpieczeństwa w nim omówione obowiązują już od dawna i dotyczą każdego banku w Polsce i na świecie.

Jeżeli zadzwoni do Ciebie osoba przedstawiająca się jako pracownik Banku i poprosi Cię o podanie hasła do bankowości lub hasła jednorazowego, natychmiast rozłącz się i niezwłocznie skonsultuj się z naszą infolinią.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Bulwersujące doniesienia pacjentów polskich szpitali. Władze placówek rozkładają ręce

Zerknij: Maryla Rodowicz zrobiła wstrząsające wyznanie. Nikt nie wiedział, że gwiazda przeżywa takie trudne chwile