Pod koniec listopada do mediów trafiła informacja o zakażeniu koronawirusem u byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego. Polityk od długiego czasu uskarżał się na silne dolegliwości i wkrótce trafił na hospitalizację do jednego z warszawskich szpitali.

Dziś mówi wprost o tym, jak czuje się po zachorowaniu. Czy doszedł już do pełnej sprawności? Jego wyznanie jest porażające i stanowi przestrogę dla wielu osób.

Bronisław Komorowski kilka tygodni temu został przetransportowany karetką z niedużego szpitala w Sejnach na Suwalszczyźnie do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Były prezydent trafił do placówki w ciężkim stanie, lecz do dziś nie wie, jak doszło do jego zakażenia COVID-19.

Okres narodowej kwarantanny wiosną, wakacje i okres jesienny spędził w domu w Budzie Ruskiej na Podlasiu.

Bronisław Komorowski bardzo ciężko przeszedł koronawirusa. Leczono jego płuca, są uszkodzenia w organizmie

Bronisław Komorowski od połowy listopada miał bardzo silny kaszel i podwyższoną temperaturę. W okolicy długo nie było żadnego przypadku zachorowania, ale wszystko się zmieniło po tym, jak odbyła się seria spotkań rodzinnych.

Niestety, 68-letniego polityka dopadł koronawirus i potrzebna była hospitalizacja. Bronisław Komorowski jest w grupie największego ryzyka przez choroby przewlekłe i znalazł się w szpitalu, gdzie ordynatorem jest profesor Andrzej Horban, doradca premiera ds. epidemii.

Wcześniej chorował w domu, a pobyt w szpitalu był trudny, gdyż jak przekonuje sam Komorowski, lekarze nie do końca wiedzą, jak zahamować wirusa.

„Na przykład u mnie leczono płuca, ale też ma to swoją cenę, bo z kolei gdzie indziej w organizmie zostały powstały pewne uszkodzenia” – powiedział dziennikarzom Onetu Bronisław Komorowski, cytowany przez Pikio.

Były prezydent nie wyjaśnił jednak o jakie uszkodzenia chodzi. Czy była głowa państwa zamierza się szczepić na COVID-19. W rozmowie z dziennikarzami zapewnił, że zrobi to publicznie, aby dać obywatelom dobry przykład.

Bronisław Komorowski/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Bronisław Komorowski/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Bronisław Komorowski/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW KACZYŃSKI PODJĄŁ OSTATECZNĄ DECYZJĘ. OGŁOSIŁ, ŻE TO DEFINITYWNY KONIEC. CO PLANUJE PREZES PIS? WIELE OSÓB BĘDZIE ROZCZAROWANYCH JEGO POSTAWĄ

Przypomnij sobie: MIŁOŚĆ DANUTY I LECHA WAŁĘSÓW PRZEŻYWA RENESANS? PORUSZAJĄCE DONIESIENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW. GORĄCE ZAPEWNIENIE LEGENDY „SOLIDARNOŚCI”

Portal "Życie" pisał również: JUŻ W GRUDNIU POJAWI SIĘ POWAŻNA ZMIANA W SPRAWIE GODZIN DLA SENIORÓW. NAJSTARSI POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI. NOWOŚĆ JUŻ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK

Pisaliśmy również o: JEST NOWA DECYZJA POLSKICH WŁADZ, KTÓRA WPŁYNIE NA PODRÓŻE POLAKÓW. WSZYSTKO W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO OBYWATELI. ZMIANA OD WTORKU