Już niebawem może do nas zawitać zima! Nad nasz kraj napłynęło bowiem polarnomorskie powietrze ze wschodu! Co ze sobą przyniesie i jaka będzie pogoda?

Jakie będą najbliższe dni?

Już jutro, nad Polskę napłynie niskie ciśnienie znad pograniczna czesko – słowackiego. Oznacza to, że mieszkańcy terenów od Podlasia, aż do Mazowsza muszą liczyć się z opadami śniegu!

Jak informuje portal Wirtualna Polska, już jutro od samego rana biały puch spadnie na Podlasiu, Suwalszczyźnie oraz Mazowszu. Umiarkowanie może padać także na Dolnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej oraz Wielkopolsce. W wielu miejscach może spaść do 5 do 10 centymetrów śniegu.

Temperatury wskażą od 0 stopni na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej oraz Suwalszczyźnie, do maksymalnie 2 stopni na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce oraz na Opolszczyźnie.

Weekend nieco cieplejszy!

W weekend możemy spodziewać się natomiast ocieplenia, bowiem termometry w naszym kraju wskażą od 5 do nawet 9 stopni powyżej zera. Najcieplej będzie w Małopolsce oraz na Górnym Śląsku, a najzimniej na Podlasiu.

Niestety, temperatura odczuwalna będzie nieco niższa, bowiem prawie w całym kraju, z wyłączeniem południa, będzie silnie wiać! Synoptycy zaznaczają, aby podczas porywów zachować szczególną ostrożność!

Okazuje się więc, że śnieg, który w wielu regionach naszego kraju spadnie, najprawdopodobniej nie utrzyma się przez weekend. Czy w tym roku jest jeszcze nadzieja na śnieżną zimę i białe święta?

Jak informował portal "Życie": CZY CZEKA NAS TRZECIA FALA PANDEMII? NIEPOKOJĄCE WIEŚCI Z WIELU KRAJÓW. MATEUSZ MORAWIECKI MÓWI, ŻE POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA KAŻDĄ EWENTUALNOŚĆ

Przypomnij sobie: GDAŃSK: ZDARZAJĄ SIĘ AWARIE TRAMWAJÓW I AUTOBUSÓW. MIASTO PRZEZNACZYŁO PONAD MILION ZŁOTYCH NA NAPRAWY POJAZDÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Portal "Życie" pisał również: WRACA SPRAWA NIEWIARYGODNIE WYSOKICH WYPŁAT DLA ARTYSTÓW! CZY BAYER FULL ORAZ BRACIA GOLEC OTRZYMALI JUŻ SWOJE ZAPOMOGI

Z życia gwiazd: MAGDALENA OGÓREK MOCNO ZASKOCZYŁA INTERNAUTÓW SWOIM ZDJĘCIEM Z WCZESNEJ MŁODOŚCI. GWIAZDA TVP MIAŁA SPORO ODWAGI. ODSŁANIA NA NIM SPORO