Jak przekazał portal Money, to już drugi miesiąc pod rząd, kiedy inflacja w naszym kraju spadła. Obecnie jest ona na poziomie 3%.

Czy mamy powody do radości?

Okazuje się, że w listopadzie tego roku, ceny były wyższe o 3%, w stosunku do tego samego miesiąca w poprzednim roku. Główny Urząd Statystyczny przekazał więc, że inflacja spadła o 0,1 punktu procentowego w porównaniu do października tego roku. Jednak tak nieznaczny spadek spowodował, że zmiana cen nie była odczuwalna dla naszych kieszeni.

Co więcej, obecny poziom inflacji jest zgodny z zapowiedziami ekspertów. Przewidywali oni bowiem, że inflacja wyhamuje pod koniec roku. Już od kwietnia jej poziom utrzymuje się w okolicach 3%.

Według informacji przekazanych przez Eurostat, nieustannie w naszym kraju obecna jest jedna z najwyższych inflacji w całej Europie. To właśnie w Polsce ceny wzrastają szybciej o około trzynaście razy niż wskazuje średnia dla całej Unii Europejskiej.

Czy wreszcie doczekamy się spadku cen?

Porównując dane z listopada bieżącego i ubiegłego roku, w tym roku więcej o około 2% zapłaciliśmy za jedzenie, a aż o 4,7% za energię elektryczną. Inaczej przedstawia się natomiast sprawa paliw, które w stosunku do ubiegłego roku staniały o 9,2%.

Szacunki przeprowadzane przez Narodowy Bank Polski wskazują, że już na początku przyszłego roku musimy liczyć się ze wzrostem cen o około 2,6% w stosunku do bieżącego roku. Nic zatem nie wskazuje na to, aby ceny w najbliższym czasie zdecydowanie spadły.

Jak informował portal "Życie": W PIĄTEK DOJDZIE DO ZAŁAMANIA POGODY? SYNOPTYCY Z NIEPOKOJĄCYMI PROGNOZAMI! GDZIE BĘDZIE PANOWAĆ NAJTRUDNIEJSZA SYTUACJA? TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Przypomnij sobie: PIELĘGNIARKA APELUJE O ROZSĄDEK W CZASIE NADCHODZĄCYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. KOBIETA WYJAWIŁA PRAWDĘ NA TEMAT KORONAWIRUSA

Portal "Życie" pisał również: AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK SPOTYKA SIĘ Z KIMŚ NOWYM? ZASKAKUJĄCE DONIESIENIA DZIENNIKA. PAPARAZZI UCHWYCILI GWIAZDĘ NA NOCNYM SPACERZE Z MĘŻCZYZNĄ