Nie ulega żadnej wątpliwości, że wszyscy jesteśmy już zmęczeni sytuacją związaną z koronawirusem. Nieustannie od marca próbujemy pokonać nowego wirusa, jednak jak na razie nie odnieśliśmy w tej kwestii sukcesu. Okazuje się jednak, że już niebawem możemy otrzymać pomoc!

Kiedy Polacy otrzymają szczepionki?

Jak zapewniają naukowcy, w wygranej z nowym wirusem mają pomóć nam szczepienia. To dzięki nim nabędziemy odporność co sprawi, że nowych zakażeń będzie zdecydowanie mniej. Kiedy jednak szczepionki będą dostępne dla Polaków?

W ostatniej rozmowie na antenie TVN24 szef KPRM Michał Dworczyk przekazał, iż dostępność szczepionek na koronawirusa dla Polaków zależy przede wszystkim od tego, kiedy producenci oraz dostawcy przekażą szczepionki dla naszego kraju.

Jak się jednak okazuje, według zapewnień Polska ma otrzymać pierwsze szczepionki już niebawem, bowiem na przełomie grudnia i stycznia!

- Jeżeli tak się stanie, my będziemy gotowi w styczniu do rozpoczęcia całego programu szczepień – zapewnił Michał Dworczyk.

Czy rząd przewiduje poluzowanie obostrzeń?

Co więcej, szef KPRM zaznaczył, że mimo iż widzimy znaczny spadek zachorowań na koronawirusa to nie powinniśmy zbytnio popadać w euforię i zbyt szybko znosić obostrzeń. Do czasu otrzymania szczepionek nadal powinniśmy przestrzegać reżimu sanitarnego i bardzo dużą uwagę przykładać do naszego zdrowia.

Jak informował portal "Życie": WARSZAWA: NOWY SPOSÓB NALICZANIA OPŁAT ZA WYWÓZ ŚMIECI PO LICZNYCH I BURZLIWYCH DYSKUSJACH JEDNAK WEJDZIE W ŻYCIE. WPROWADZONO W NIM JEDNAK PEWNE ZMIANY

Przypomnij sobie: NAJSŁYNNIEJSZA POLSKA RESTAURATORKA MA GŁOWĘ DO INTERSÓW! MAGDA GESSLER ZAROBIŁA NIESAMOWITĄ KWOTĘ, A ZAJĘŁO JEJ TO ZALEDWIE SEKUNDĘ

Portal "Życie" pisał również: MIESZKAŃCY WARSZAWY PO RAZ KOLEJNY POMAGAJĄ LOKALNYM PRZEDSIĘBIORSTWOM. BIZNES JUŻ PRAWIE UPADŁ, A TERAZ PO KULTOWĄ ORANŻADĘ GROCHOWSKĄ USTAWIAJĄ SIĘ KOLEJKI

O tym się mówi w Polsce: JUREK OWSIAK ZBULWERSOWANY TYM, CO ZOBACZYŁ NA ULICACH PODCZAS PROTESTU KOBIET. SZEF WOŚP MA NAPRAWDĘ DOŚĆ. WYSTOSOWAŁ MOCNY KOMENTARZ