Nigdy nie lekceważ potęgi czystych okien, które odmienią Twoje pokoje, sprawiając, że będą jasne, jasne i dobre dla duszy.

Skuteczne czyszczenie szyb krok po kroku

YT

Połówką umytego porządnie ziemniaka wyczyścisz dokładnie szyby. Skrobia zrobi praktycznie całą pracę za Ciebie. Gdy jednak szkoda Ci marnować jedzenie, są bardziej akceptowalne sposoby.

YT

Oto, czego będziesz potrzebować do czyszczenia okien, aby uzyskać profesjonalne wykończenie: *Duży uchwyt do suchej szczotki lub miotły do ​​usuwania pajęczyn i kurzu,
*Wiadro Gąbka,
*Wycieraczka gumowa,
*Specjalnie przygotowane roztwory do mycia okien lub ocet,
*Brązowy papier lub gazeta,
*Ściereczka z mikrofibry,
*Sucha niestrzępiąca się szmatka lub ściereczka do osuszenia.

Zacznij od zdjęcia zasłon i rolet. Jeśli możesz, skorzystaj z okazji, aby dokładnie wyprać zasłony lub spryskać je środkiem do odświeżania tkanin, takim jak Febreze. Użyj suchej szczotki lub nasadki do kurzu na odkurzaczu, aby usunąć kurz lub pajęczyny z rogów okien i parapetów.

Aby wyczyścić okno, pracuj ruchami w kształcie litery S. Możesz również użyć ściągaczki, aby uzyskać wykończenie bez smug. Pracuj nią również ruchami w kształcie litery S.

Okresowo przecieraj listwę ściągaczki czystą szmatką, aby uniknąć rozmazywania się brudu. Usuń pozostałą wodę wilgotną szmatką z irchy lub mikrofibry i osusz parapet. Unikaj ręczników papierowych i szmatek, które mogą pozostawić kłaczki na szybie. W przypadku zewnętrznych szyb na wyższych piętrach warto zainwestować w gadżet z drążkiem w kształcie litery U, aby uniknąć sięgania przez okna na najwyższym piętrze.

Jeśli wolisz tworzyć własne roztwory czyszczące, dodaj dwie łyżki octu do małego wiadra ciepłej wody (nie zabije to jednak bakterii). Jeśli twoje okna wymagają więcej uwagi, dodaj dwie łyżki domowego amoniaku, ale włóż gumowe rękawiczki. Polerowanie czystej, suchej szyby zmiętą, szarą gazetą nadaje oknom błyszczące wykończenie.

Co o tym sądzicie? Jakie macie sposoby na lśniące szyby?

O tym się mówi: Anna Jantar w dniu, gdy odeszła, znała już tajemnicę męża. Zapoczątkowała ona duże zmiany, które nie miały szansy na rozwój

Zerknij: Ania Bardowska ma męża Bohatera. Grzegorz uratował człowieka. Co się stało