Program 300 plus kończy się już w poniedziałek, 30 listopada. Trzeba się pospieszyć, inaczej pieniądze przepadną!

Program Dobry Start to wielkie wsparcie dla wielu rodziców w zakupie podręczników i przyborów szkolnych. Na wsparcie można liczyć już od wakacji, jednak jego termin mija właśnie 30 listopada. Aby nie stracić należnych nam pieniędzy trzeba się pospieszyć ze złożeniem wniosku.

To jednorazowe wsparcie od państwa maj zapewnić równy start wszystkim uczniom i pozwolić na zakup najpotrzebniejszych rzeczy do szkoły. Przyznaje się je bez względu na wysokość dochodu rodziny, ale trzeba spełnić określone warunki. Jakie?

Dziecko, któremu zostaną przyznane pieniądze z 300 plus musi chodzić do szkoły aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Osoby niepełnosprawne mogą otrzymać świadczenie do ukończenia edukacji w 24 roku życia.

W poniedziałek mija ostateczny termin na złożenie wniosku o dodatkowe świadczenie. Trzeba się pospieszyć, bo inaczej przepadnie aż 300 złotych. Dodatkowe pieniądze czekają

Kto nie ma szans na program Dobry Start? Dzieci chodzące do przedszkola i do tzw. zerówki. Dobry Start nie trafia również do studentów.

Okazuje się, że do tej pory o pieniądze z programu starało się 3,16 mln osób. Ponad 2 miliony wniosków złożono online, jak informuje serwis Biznes Info.

„Fakt, że wsparcie przyznano już zdecydowanej większości uprawnionych do tego osób dowodzi z jednej strony, że program stanowi realne wsparcie dla domowych budżetów, a z drugiej, że system działa poprawnie. Mimo pandemii wnioski rozpatrywane są bez zbędnej zwłoki” - słowa minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg przywołuje TVN24.

Zgodnie z danymi resortu pieniądze może otrzymać aż 4,5 mln osób.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO ZDROWIA WŁAŚNIE PRZEKAZAŁO NIEZWYKLE WAŻNĄ INFORMACJĘ. CZAS IZOLACJI PO POTWIERDZENIU ZAKAŻENIA JEST ZNACZNIE DŁUŻSZY NIŻ WSZYSCY MYŚLĄ

Przypomnij sobie: KURIOZALNA SYTUACJA W JEDNEJ Z MIEJSCOWOŚCI. KSIĄDZ LOKALNEJ PARAFII STWIERDZIŁ, ŻE POŚWIĘCENIE HALI SPORTOWEJ POWINNO ODBYĆ SIĘ PONOWNIE. O CO CHODZI

Portal "Życie" pisał również: WŁADZE BĘDĄ MIAŁY DOSTĘP DO STANU NASZYCH KONT BANKOWYCH? ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE TRAFIŁY DO MEDIÓW. NIEBAWEM POJAWI SIĘ SYSTEM KONTROLI RACHUNKÓW