Beata Szydło, czyli była polska premier, pokusiła się o wpis, który wywołał spore emocje. Obecnie, od 2019 roku, jest członkinią Parlamentu Europejskiego.

Polska polityczka obiecywała już na początku, że jednym z jej celów będzie zapewnienie osobom starszym w Polsce wyższego poziomu życia. Teraz opublikowała poruszający wpis.

Beata Szydło w emocjonalnym wpisie

Jak przypomina Super Express, już wtedy deklarowała, że jej zdaniem seniorzy w Polsce powinni móc żyć na poziomie tych, którzy mieszkają w Europie Zachodniej.

Beata Szydło/screen YouTube @Kancelaria Premiera
Beata Szydło/screen YouTube @Kancelaria Premiera

Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, w których startowała z okręgu nr 10 w Krakowie, udało jej się uzyskać najlepszy wynik w całej Polsce, tj. ok. 525 tysięcy głosów od wyborców z woj. małopolskiego oraz świętokrzyskiego.

Beata Szydło oznajmiła już wtedy, że jednym z działań, na których chce się skupić, jest poprawa standardu życia osób starszych w Polsce. Szczególny nacisk obiecała położyć na wysokość świadczeń oraz dostęp do służby zdrowia.

I choć pandemia koronawirusa nieco pokrzyżowała jej plany, to Beata Szydło postanowiła przystąpić do działania. Informacje na ten temat zawarła we wpisie na Twitterze.

Jak się okazało, europosłanka przedstawiła już raport dotyczący kierunków polityki senioralnej UE. Zwróciła uwagę, że zmartwienia osób starszych, m.in. samotność, zostały szczególnie uwydatnione podczas pandemii.

To też może cię zainteresować: WARSZAWA: W JEDNYM ZE SZPITALI JEDNOIMIENNYCH STOJĄ PUSTE ŁÓŻKA, MIMO ŻE W INNYCH SZPITALACH BRAKUJE MIEJSC. O CO CHODZI? POWÓD JEST ZATRWAŻAJĄCY

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEBYWALE WAŻNE INFORMACJA DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY. CHODZI O ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. W MIEŚCIE ZOSTANIE ZAMKNIĘTE PEWNE MIEJSCE

O tym się mówi w Polsce: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE Z MINISTERSTWA ZDROWIA. TYCH LEKÓW I PRODUKTÓW MEDYCZNYCH MOŻE ZABRAKNĄĆ W NASZYM KRAJU

O tym się mówi na świecie: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA OSTRZEGA. KORONAWIRUS EWOLUOWAŁ. JEST NIEBEZPIECZNIE

Z życia gwiazd: ZENEK MARTYNIUK JEST BARDZIEJ SKUTECZNY NIŻ CLEO! ZNANY WOKALISTA DISCO POLO POBIŁ GWIAZDĘ POP! CZY CLEO SIĘ POZBIERA