76-letni Franciszek z Teresina to mężczyzna, o którym zrobiło się głośno w mediach po dramatycznym apelu wolontariuszy, którzy starają się pomóc seniorowi w naprawdę tragicznym położeniu.

Starszy mężczyzna utrzymuje się z renty i zasiłku opiekuńczego, jednak jego dochody nie przekraczają łącznie 750 złotych miesięcznie, a 300 złotych z tej puli trzeba wydać na leki, gdyż pan Franciszek jest bardzo schorowany. Zatem na przeżycie zostaje mu wyłącznie 400 złotych – nie ma szans na to, aby był w stanie utrzymać dom.

Mężczyzna stracił ukochaną żonę, a zaraz potem mieszkanie. Był zmuszony do tego, aby zamieszkać w oborze swojej kuzynki, która pomaga jak tylko może, a sama również znajduje się w dramatycznej sytuacji samotnie utrzymując syna i schorowaną matkę, mieszkając w jednym pokoju.

Pan Franciszek nie ma dostępu do wody i prądu, obora nie ma drzwi, więc wejście musi przykrywać kocem. Ogrzewanie, jakie posiada to bardzo stary piec.

Wyciskająca łzy historia 76-letniego mężczyzny, który nagle stracił żonę. Senior mieszka w skrajnych warunkach, nie ma prądu ani wody. Wolontariusze apelują o pomoc

76-letni mieszkaniec Teresina otrzymał pomoc od wolontariusza Szlachetnej Paczki, w tym zapas żywności, ubrania, ręczniki, środki czystości, a także wersalkę i kołdrę. Grzegorz Adamiak założył na jego rzecz zbiórkę pieniędzy w Internecie.

Wolontariusz zapowiada, ze pan Franciszek zostanie włączony do projektu Szlachetnej Paczki, ale to kropla w morzu potrzeb. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na remont domu i zrobienie instalacji elektrycznej.

Jak informował portal "Życie": W WEEKEND POGODA POTĘŻNIE ZASKOCZY POLAKÓW, TRZEBA SIĘ NAPRAWDĘ PRZYGOTOWAĆ. NAD NASZ KRAJ NADEJDZIE NIEOCZEKIWANY FRONT I PRZYNIESIE SOLIDNE OPADY

Przypomnij sobie: PEWNA GRUPA POLAKÓW MOŻE OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE. POJAWI SIĘ NOWA ULGA, KTÓRA MA ZMNIEJSZYĆ O POŁOWĘ PEWIEN PODATEK, SPORE KORZYŚCI

Portal "Życie" pisał również: MATEUSZ MORAWIECKI PODZIELIŁ SIĘ BARDZO SMUTNYMI WIEŚCIAMI. PREMIER ZAPEWNIŁ, ŻE LEGENDARNY POLAK „ZAWSZE POZOSTANIE ŻYWY W JEGO PAMIĘCI”, O CO CHODZI