Boże Narodzenie 2020 już za ponad miesiąc i wielu Polaków zastanawia się, jak będą wyglądały święta. Najnowsze wieści nie będą dla nas pocieszające.

Trzeba przyznać, że Boże Narodzenie jest ulubionym świętem niemal wszystkich Polaków i przygotowania do tych dni trwają przez cały grudzień. Niezwykle cieszą się na nie oczywiście dzieci, które mogą liczyć na wspaniałe prezenty, wielką kolorową choinkę, śpiewanie kolęd itd. To również czas dla rodziny, wspólnego świętowania, pysznego jedzenia i wielu innych elementów, które są dla nas Polaków niezwykle ważne.

Okazuje się jednak, że tegoroczne święta będą naprawdę kompletnie inne, a prezenty i podarunki, a także dekoracje mogą być znacznie skromniejsze niż w latach ubiegłych. Dlaczego? Eksperci z zakresu finansów i gospodarki nie dają złudzeń – sytuacja finansowa Polaków w tym roku nie będzie najlepsza. Problemem i powodem – pandemia koronawirusa.

Boże Narodzenie 2020 już za ponad miesiąc i wielu Polaków zastanawia się, jak będą wyglądały święta. Najnowsze wieści nie będą dla nas pocieszające.

Niestety, święta Bożego Narodzenia w 2020 roku będą bardzo skromne, gdyż budżety domowe Polaków zostały mocno nadwyrężone przez pandemię. Eksperci przekonują na bazie swoich wyliczeń, że w tym roku wydamy zdecydowanie mniej na prezenty.

Jak informuje Pikio, firma Provident obliczyła, że połowa badanych w ankiecie osób zamierza wydać nawet o połowę mniej pieniędzy na prezenty niż w 2019 roku. Wiele osób przekonuje również, że nie zamierza kupować prezentów w ogóle ze względu na obecną sytuację finansową!

„W tym roku Polacy deklarują, że średnio na gospodarstwo domowe wydadzą około 700 złotych. To kwota o tysiąc złotych niższa niż w ubiegłym roku” – przekonuje Karolina Łuczak, rzeczniczka Provident Polska, cytowana przez Radio Zet.

Jak informował portal "Życie": JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE, JUŻ OD ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ŻYCIE WCHODZI NOWY ZAKAZ. KIEPSKA INFORMACJA DLA POLAKÓW, PRAWO DOTKNIE TYSIĘCY OSÓB

Przypomnij sobie: EDYTA GÓRNIAK ODRZUCIŁA Z „THE VOICE OF POLAND” UTALENTOWANĄ UCZESTNICZKĘ. INNI JURORZY NIE ZGADZAJĄ SIĘ Z JEJ DECYZJĄ. ANIA SKOMENTOWAŁA SPRAWĘ

Portal "Życie" pisał również: DRUZGOCĄCE WIEŚCI PRZEKAZAŁ KRZYSZTOF JACKOWSKI, CO SIĘ STANIE W NAJBLIŻSZYM CZASIE? MIAŁ NIESAMOWITĄ WIZJĘ, NIE MA SIĘ Z CZEGO CIESZYĆ