Pandemia koronawirusa spowodowała, że szkoły znów pozostają zamknięte. O ile w przypadku starszych dzieci, nie jest to zbyt duży problem, o tyle maluchy potrzebują nieustannej opieki. Z uwagi na zdalne nauczanie, które zostało wprowadzone także dla najmłodszych klas szkół podstawowych, spora część rodziców nie ma jak dalej pracować. Z tego względu Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił wypłacanie zasiłków opiekuńczych, tak jak miało to miejsce wiosną.

Rząd wznawia pomoc dla rodziców!

Marlena Maląg – minister rodziny i polityki społecznej przekazała niedawno informację o decyzji resortu, jaką jest ponowne wypłacanie dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Minister zaznaczyła, że zasady jego przyznawania są takie same jak te, które obowiązywały wiosną.

- Trudna sytuacja epidemiczna, duży wzrost zachorowań i wynikające z tego nowe obostrzenia oznaczają, że wiele dzieci – zamiast iść do szkoły czy przedszkola – pozostanie w domach. W takiej sytuacji rodzice znów będą mogli skorzystać z zasiłku opiekuńczego – przekazało Ministerstwo Rodziny i Opieki Społecznej.

Kto będzie mógł skorzystać z zasiłku?

Jak przypomina portal Biznes Info zasiłek przysługuje wszystkim rodzicom, którzy muszą sprawować opiekę nad dzieckiem z powodu zamknięcia szkół. Warto jednak zaznaczyć, że starać o zasiłek mogą się tylko rodzice tych dzieci, których wiek nie przekroczył 8 lat. Wyjątkiem są tutaj tylko rodzice dzieci niepełnosprawnych.

Orzeczenie o niepełnosprawności powoduje bowiem, że prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego mają rodzice dzieci do 16 roku życia, a w przypadku znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności do 18 roku życia. Jeśli natomiast orzeczenie wskazuje na potrzebę specjalnego kształcenia, to rodzic takiej osoby może pobierać dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 24 roku życia swojego dziecka.

Warto także zaznaczyć, że sam dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany przez 21 dni, od 9 do 29 listopada.

Jak informował portal "Życie": NOWE OBOSTRZENIA WŁAŚNIE WESZŁY W ŻYCIE. SIEĆ BIEDRONKA WYSZŁA NAPRZECIW KLIENTOM I ZMIENIŁA GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW. KIEDY MOŻNA ROBIĆ ZAKUPY

Przypomnij sobie: ZENEK MARTYNIUK JEST BARDZIEJ SKUTECZNY NIŻ CLEO! ZNANY WOKALISTA DISCO POLO POBIŁ GWIAZDĘ POP! CZY CLEO SIĘ POZBIERA

Portal "Życie" pisał również: ZNANY DZIENNIKARZ NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE ZNAJDZIE SIĘ W TAK PODBRAMKOWEJ SYTUACJI. JAK PIOTR KRAŚKO PORADZIŁ SOBIE Z NIECHCIANYM GOŚCIEM NA WIZJI