Jak podaje portal "Pikio", wiele osób planuje 1 listopada odwiedzić groby swoich bliskich na cmentarzach. Do tej pory rząd zapewniał, że nekropolie nie zostaną w tym dniu zamknięte, choć namawiał wszystkich na rozłożenie w czasie wizyt na grobach i wybranie się na nie w innym terminie niż dzień Wszystkich Świętych. Niestety wiele wskazuje na to, że dotychczasowego stanowisko rządzących ulegnie zmianie. Decyzja o tym, czy cmentarze zostaną zamknięte zapadnie tuż przed weekendem.

Zakaz wstępu na cmentarze we Wszystkich Świętych

Z nieoficjalnych informacji do jakich udało się dotrzeć "Dziennikowi Gazecie Prawnej" wynika, że jeśli liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem nie spadnie do piątku 30 października rząd zdecyduje się na wprowadzenie lockdownu, co oznacza również zamknięcie cmentarzy dla odwiedzających.

Ostateczna decyzja ma zapaść w ostatniej chwili. "To może być wysłanie całej oświaty na naukę zdalną czy zakaz poruszania się poza dojazdem do pracy" - cytuje informatora "Dziennika Gazety Prawnej" portal "Pikio". Wszystko uzależnione jest od tego, w jaki sposób na liczbę dziennych zachorowań wpłyną podjęte do tej pory działania i wprowadzone obostrzenia.

YouTube

Dotychczasowe rozwiązania

W reakcji na duży wzrost liczby nowych zakażeń rządzący zdecydowali się do tej pory na objęcie całego obszaru kraju czerwoną strefą. Uczniowie od klasy 4 szkoły podstawowej w zwyż przeszli na naukę zdalną. Dodatkowo nieletni do 16 roku życia mogą w godzinach od 8 do 16 przebywać poza domem jedynie w towarzystwie osoby dorosłej.

Wróciły godziny dla seniorów, które dotyczą sklepów spożywczych, aptek, drogerii i placówek pocztowych. Dodatkowo osoby powyżej 70 roku życia mogą wychodzić z domu jedynie do sklepu, do pracy lub kościoła. Nie odbywają sie wesela i imprezy okolicznościowe. Restauracje mogą prowadzić sprzedaż dań jedynie na wynos. Nie działają parki rozrywki, kluby fitness i siłownie. Zamknięto także sanatoria.

YouTube

Jakiej decyzji odnośnie 1 listopada się spodziewacie ze strony rządzących?

To też może cię zainteresować: Raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący COVID-19 z 27 października 2020. Rekordowo wysoka liczba zarażonych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski zobaczył wojsko na ulicach. Jego kolejna przepowiednia budzi ogromny niepokój. Co nas czeka w listopadzie i grudniu

O tym się mówi: Nowe zeznania Roberta Lewandowskiego przyczyniły się do zatrzymania Cezarego K.? Znane jest stanowisko prokuratury