Ten rok jest wyjątkowo nietypowy ze względu na wszystko, co się dzieje – z koronawirusem na czele. Teraz swoje trzy grosze wtrąci także pogoda, która – jak na październik – będzie zupełnie niespotykana!

Prognoza pogody na październik 2020

Portal Radio ZET zaprezentował, jak wyglądają najnowsze przewidywania synoptyków. Można się bardzo zdziwić – kto by się spodziewał takiej pogody w październiku?

Zdaniem specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej lato wróci do nas jeszcze na początku miesiąca, w najbliższy weekend – w ciągu dnia termometry mogą pokazać miejscowo nawet do 25 stopni Celsjusza! Co więcej, rozpogodzi się na kilka dni.

Pogoda. Źródło: Youtube
Pogoda. Źródło: Youtube

Według meteorologów szczególnie północ i zachód kraju będą obfitować w słoneczną, ciepłą i suchą pogodę. Południe i wschód Polski powinny przygotować się zaś na deszcze oraz chmury.

Co więcej, w Tatrach może pojawić się śnieg oraz deszcz ze śniegiem. W miejscach, w których deszcz odciśnie swoje żniwo, temperatury wskażą do 10-15 stopni Celsjusza, z kolei tam, gdzie będę się rozpogadzać – niekiedy aż do 20 stopni. Co więcej, prognoza ta może utrzymać się aż do kolejnego piątku!

W weekend możemy przygotować się na ocieplenie spowodowane obecnością niżu, który płynie do nas znad zachodniej Europy. To on przyniesie ze sobą zwrotnikowe powietrze.

Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube
Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube
Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube

W sobotę mieszkańcy południowej części Polski mogą liczyć na temperaturę aż do 25 stopni Celsjusza, zaś w niedzielę również środkowa i wschodnia część kraju skorzysta z ostatnich chwil letniej aury.

Góry oraz przedgórze mogą doświadczyć silniejszego wiatru fenowego, dzięki któremu będzie tam cieplej.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOMUNIKACJA MIEJSCA ROZSZERZA SWOJE OBSZARY. POWSTANIE AŻ SZEŚĆ NOWYCH PRZYSTANKÓW. MIESZKAŃCY STOLICY NIE MOGĄ SIĘ DOCZEKAĆ

Jak informował portal Życie: KIEROWCY MOGĄ BYĆ ZASKOCZENI, KIEDY POJADĄ ZATANKOWAĆ SAMOCHÓD. NA STACJACH BENZYNOWYCH ZOSTAŁY WPROWADZONE OGROMNE ZMIANY

Portal Życie pisał również o… POMORSKIE: REKORDOWA LICZBA ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM. AŻ JEDENAŚCIE POWIATÓW ZOSTANIE OBJĘTYCH OBOSTRZENIAMI, W TYM GDAŃSK