W ostatnim czasie pogoda potrafi mocno dać się we znaki, co można zauważyć, patrząc na to, jakie różnice aury i temperatur da się zaobserwować na przestrzeni nawet kilku dni. Teraz nie dość, że niebawem przyjdzie jesień, to Polskę nawiedzą zjawiska, na które trzeba uważać – mogą być naprawdę niebezpieczne.

Jak podaje portal Pikio, wszystko zacznie się dzisiaj – w piątek, 25 września. Zdumiewające informacje szybko rozprzestrzeniły się w mediach, a służby ostrzegają, może być naprawdę groźnie. Wydano już alerty.

Załamanie pogody. Gdzie i kiedy?

Ważne, by pamiętać o tych prognozach, zanim zaczniemy planować długie spacery lub inne aktywności na świeżym powietrzu. Akurat dzisiaj lepiej zostać w domu, gdyż, jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, może być groźnie – i to w dużej części Polski.

Ulewa. Źródło: Youtube
Ulewa. Źródło: Youtube

„Synoptycy przewidują wystąpienie w województwie zachodniopomorskim burz i opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów może wynieść lokalnie do 35 mm” – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ostatnim komunikacie na swojej stronie internetowej.

Niebezpiecznie będzie także od Kujaw do Śląska oraz Opolszczyzny. Świadczyć o tym mogą wydane alerty pierwszego stopnia.

Ulewa. Źródło: Youtube
Ulewa. Źródło: Youtube

Mówi się, że w kujawsko-pomorskim, opolskim i śląskim wiatr w porywach osiągnie prędkość do 70-80 km/h, pojawią się także opady – 15-20 mm deszczu. Co więcej, miejscowo możemy spodziewać się gradu.

W zachodniej części Polski temperatury będą wahały się na poziomie od 16 do 21 stopni, w reszcie kraju – 22-26 stopni. Słońce przez cały dzień ma być w okolicach Rzeszowa, Lublina i Białegostoku.

W ten weekend czeka nas nieciekawa pogoda, głównie deszcze oraz zachmurzenie na terenie niemal całego kraju.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: KORONAWIRUS ZOSTAŁ WYKRYTY W JEDNYM Z TEATRÓW. NAJBLIŻSZY SPEKTAKL ZOSTAŁ ODWOŁANY

Jak informował portal Życie: WARSZAWA: MROŻĄCA KREW W ŻYŁACH AKCJA RATOWNICZA. DWÓCH ROBOTNIKÓW PRZYSYPANYCH ZIEMIĄ. JAK TO SIĘ WYDARZYŁO

Portal Życie pisał również o… NIESAMOWITE ZDJĘCIA BARBARY KURDEJ – SZATAN. FANI SĄ POD WRAŻENIEM. SYNEK GWIAZDY JEST NIESAMOWITY