Nikogo już nie dziwi, że pogoda ma swoje kaprysy i potrafi nas zaskoczyć temperaturami rzędu zaledwie kilku, kilkunastu stopni w samym środku lata oraz ciepłymi zimami. Pojawia się coraz więcej anomalii, które mają związek między innymi z globalnym ociepleniem klimatu.

Wygląda na to, że do listy będzie można napisać kolejną. Jeszcze nie ma kalendarzowej jesieni, nie mówiąc o zimie, a już pojawiają się głosy, że za kilka dni… spadnie śnieg. Jaka jest prognoza na najbliższy czas?

Śnieg. źródło: tapety.tja.pl
Śnieg. źródło: tapety.tja.pl

Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach?

Według informacji podawanych przez Super Express śnieg to kwestia już tylko kilku dni. Meteorolodzy prognozują, że w pierwszy weekend kalendarzowej jesieni czeka nas iście zimowa pogoda. W Karpatach oraz Sudetach temperatura spadnie nawet do zera stopni, ale to jeszcze nie wszystko.

Prawdopodobnie zima 2020/2021 da nam się we znaki bardzo szybko – pytanie, na jak długo i jaka będzie później. Póki co ciężko dokładnie to przewidzieć, jednak prognozy na za kilka dni są zdecydowanie bardziej trafne – a te mówią, że w Sudetach oraz Karpatach już w czwartek nastąpi załamanie pogody.

Oznaczałoby to, że na koniec tygodnia w górach będzie dużo zimniej, będą także burze, mgły oraz deszcze, ale nie tylko.

Śnieg. źródło: pogoda.wp.pl
Śnieg. źródło: pogoda.wp.pl

Weekend 26-27 września będzie pierwszym, w którym zima przypomni nam o swoim istnieniu. To właśnie wtedy w górach możemy spodziewać się temperatur około zera stopni, a nawet kilkucentymetrowych warstw śniegu i huraganowego wiatru.

Wszystko to sprawia, że odczuwalne temperatury mogą kształtować się na poziomie -10 stopni Celsjusza. Jak twierdzą synoptycy, z dnia na dzień w górach będzie coraz więcej śniegu, który – razem z mrozem – będzie obecny także na przełomie września oraz października.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: STRAŻ MIEJSKA ZAPOWIEDZIAŁA WZMOŻONE KONTROLE. JUŻ POSYPAŁO SIĘ KILKADZIESIĄT MANDATÓW. CO SPRAWDZAJĄ

Jak informował portal Życie: WESELNI GOŚCIE NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKIEGO OBROTU SPRAW PODCZAS ZABAWY. PANNA MŁODA ZASKOCZYŁA NAWET SWOJEGO MĘŻA

Portal Życie pisał również o… SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MOGĄ LICZYĆ NAWET NA SPORE PIENIĄDZE CO MIESIĄC. JUŻ OD PONIEDZIAŁKU WIELKIE ZMIANY