Dzisiaj przed nami kolejny dzień bardzo słonecznej pogody! Termometry w niektórych częściach naszego kraju pokażą wprost wakacyjne temperatury! Jednak niektóre regiony zostały objęte żółtym ostrzeżeniem!

Które województwa są zagrożone?

Jak informuje portal Pikio, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej postanowił wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wojewódzka dolnośląskiego oraz lubuskiego. Jak się okazuje, powodem jest wysoka temperatura, która może osiągnąć nawet 31 stopni Celsjusza!

Żółty alert obowiązuje w województwie lubuskim od dziś – od godziny 13, do jutra do godziny 18. Województwo dolnośląskie objęte jest natomiast obostrzeniami aż do godziny 18 w środę!

Wprowadzenie żółtego alertu oznacza, że na objętych nim terenach mogą wystąpić zjawiska, które mogą w bezpośredni sposób zagrażać zdrowiu, a nawet życiu mieszkańców. Niezbędne jest więc przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń, a także śledzenie komunikatów przekazywanych przez IMGW oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Jak zachować się podczas upałów?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby nie lekceważyć informacji o upałach, które mają być obecne w wymienionych wcześniej województwach. Niezbędne jest odpowiednie nawodnienie, a także ochrona skóry przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Dodatkowo podczas upałów powinniśmy chronić swoją głowę, a najlepiej nie podejmować prac, ani też wysiłku fizycznego na zewnątrz. Szczególnie uważać powinny osoby starsze, chore oraz małe dzieci, u których do przegrzania organizmu dochodzi nad wyraz szybko.

Jak informował portal "Życie": UCZESTNICZKA "TOP MODEL” DODAŁA ZDJĘCIE Z NOWONARODZONĄ CÓRKĄ. DZIEWCZYNA OPOWIEDZIAŁA O SWOIM CIĘŻKIM PORODZIE. TYCH SŁÓW NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Przypomnij sobie: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA FANÓW ZENKA MARTYNIUKA. JEGO HIT O OCZACH DOCZEKAŁ SIĘ W NOWEJ ODSŁONIE PEWNEGO WYRÓŻNIENIA W OŚWIACIE

Portal "Życie" pisał również: NIEBYWALE ZASKAKUJĄCE ZACHOWANIE JAROSŁAWA JAKIMOWICZA NA WIZJI. ZADAŁ BARDZO NIECODZIENNE PYTANIE MARKOWI JAKUBIAKOWI. INTERNAUCI SĄ ZDZIWIENI