Jak podaje portal "Radio Zet", w II Liceum Ogólnokształcącym w Olsztyniewykryto zakażenie koronawirusem u jednego z uczniów. Dyrekcja placówki została o tym powiadomiona przez sanepid w niedzielę 6 września w godzinach wieczornych.

Poniedziałek wolny od zajęć

W związku z wykrytym u licealisty zakażeniem podjęto decyzję o odwolaniu zajęć lekcyjnych w II Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie w poniedziałek 7 września w ramach tzw. "dnia dyrektorskiego".

"Czekamy na decyzję sanepidu, czy w związku z potwierdzeniem zakażenia u ucznia naszej szkoły będziemy przechodzić na nauczanie zdalne, czy nie. Sądzimy, czy w ciągu dnia sytuacja się wyjaśni" - powiedziała cytowana przez "Radio Zet" wicedyrektor olsztyńskiego ogólniaka, Beata Kossakowska-Szwałek.

YouTube

Dwunastu nauczycieli na kwarantannie

Sanepid zdecydował o tym, że uczniowie klasy, do której uczęszczał zarażony koronawirusem licealista, a także 12 nauczycieli, którzy mieli z nim kontakt, zostało skierowanych na kwarantannę. Rodzice uczniów zostali powiadomieni telefonicz o odwołaniu poniedziałkowych zajęć.

"Nie sądziliśmy, by w niedzielę po godz. 20 rodzice czytali informacje w dzienniku elektronicznym, dlatego zdecydowaliśmy o tym, że każdy wychowawca zadzwoni do rodziców dzieci ze swojej klasy. W pierwszym tygodniu nauki położyliśmy nacisk na to, by wychowawcy mieli telefony do rodziców, i to się okazało bardzo dobrą decyzją" - powiedziała Kossakowska-Szwałek.

Pixabay

Dodała także, że rodzice przekazaną im imformację przyjęli ze zrozumieniem oraz wyrozumiałością. Dyrekcja czeka na decyzję sanepidu.

Spodziewacie się kolejnych podobnych przypadków?

To też może cię zainteresować: Jeden z uczniów warszawskiego liceum zakażony koronawirusem. Szkoła nie dostała pozwolenia na zajęcia zdalne. Dlaczego

Zobacz o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niesamowita przemiana uczestniczki programu „Rolnik szuka żony”. Jak tego dokonała

O tym się mówi: Ministerstwo Edukacji Narodowej zwróciło się z ważnym komunikatem. Wszyscy muszą się bezwględnie dostosować do tych zasad