Jak informują służby sanitarne, doszło do wykrycia trzech nowych ognisk zachorowań na koronawirusa, co prowadzi do wzrostu zachorowań. Niestety, pandemia nie odpuszcza, a wesela stały się najbardziej obarczanym o powodowanie źródła zakażeń miejscem i okazją.

Dziś wesele można wyprawić jedynie do 150 osób, wyłączając z tej puli obsługę, jednak i tak musi mieć się na baczności i dostosować do wymogów sanitarnych zarządzonych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

Jednak bliski kontakt, taniec, śpiewanie, krzyki przez głośną muzykę, jakie nieuchronnie zachodzą podczas takiej imprezy powodują, że na weselach jest coraz więcej przypadków ognisk koronawirusa, które powodują, że na kwarantannę wysyłanych jest wiele osób – nie tylko weselników, ale i ich rodziny, bliscy, a często również współpracownicy i inne osoby, które mogły mieć z nimi kontakt.

Tym razem, w mediach pojawiła się informacja o kolejnych trzech ogniskach koronawirusa na weselach. Wieści nie są optymistyczne, sytuacja jest poważna. Sanepid na tropie potencjalnie zakażonych!

Trzy nowe ogniska koronawirusa w Polsce, chodzi o wesela. Sanepidy nie mają dobrych informacji!

Wszystkie trzy ogniska mają miejsce po weselach w województwie warmińsko-mazurskim. Wojewódzki inspektor sanitarny w rozmowie z TVN24, cytowany przez Pikio przyznał, że Polacy nie stosują się do obostrzeń wymaganych od nich na weselach.

- Oczywiście są zalecenia, mówi się o pewnych zasadach. Ale praktyka pokazuje, że zachowanie dystansu w momencie, gdy tak zwany pociąg przejeżdża między stołami weselnymi, jest zupełnie iluzoryczne – tłumaczył TVN24 Janusz Dzisko.

Na jednym z wesel doszło do zakażenia koronawirusem 80 proc. uczestników, na drugim u 40 weselników na 150 gości, a na trzecim na kwarantannie wylądowało aż 600 osób. Są to weselnicy i osoby, które miały z nimi bezpośredni kontakt później.

fot. Pixabay

Jak informował portal "Życie": PIELĘGNIARKA Z ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO POKAZAŁA, W JAKICH WARUNKACH MUSI PRACOWAĆ. INTERNAUCI NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, TO NAGRANIE ROBI SZAŁ W SIECI

Przypomnij sobie: NIEZWYKLE PILNA INFORMACJA. WYKRYTO NOWE ZAKAŻENIA W KOŚCIELE W WIELKOPOLSCE. WSZYSCY BIORĄCY UDZIAŁ W NABOŻEŃSTWACH MUSZĄ ZGŁOSIĆ SIĘ DO SANEPIDU