Jak podaje portal "Super Express", gorlicki sanepid szuka osób, które podróżowały autobusem na trasie Gorlice-Kraków w dniach 7 i 9 sierpnia 2020 roku. Jedna z osób podróżujących autobusem uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Współpasażerowie dla własnego bezpieczeństwa powinni jak najszybciej skontaktować się ze służbami sanitarnymi.

Pasażer z koronawirusem

Pasażer, u którego testy potwierdziły zakażenie koronawirusem podróżował autobusem na traisie Kraków-Gorlice w piątek 7 sierpnia (wyjazd o godz. 19:55) oraz w niedzielę 9 sierpnia na trasie Gorlice-Kraków (wyjazd o godz. 14:00). Istnieje ryzyko, że mogli zostać zarażeni.

"W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem SARS CoV-2 pasażera autokaru Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach prosi o kontakt telefoniczny lub mailowy osoby, które podróżowały autokarem na trasie: Kraków – Gorlice w dniu 7 sierpnia 2020 r. (piątek) wyjazd z Krakowa godz. 19.55 i Gorlice – Kraków w dniu 9 sierpnia 2020 r. (niedziela) wyjazd z Gorlic godz. 14.00" - czytamy w opublikowanym apelu.

YouTube

Pilny kontakt

Dlatego tak ważne jest, żeby jak najszybciej osoby te zgłosiły się do służb sanitarno-epidemiologicznych drogą telefoniczną lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

"Numery telefonu do kontaktu : w godzinach 7.00 - 19.00 tel. 18 353 84 00 lub telefon alarmowy: 604 754 433. Informacje z podaniem danych osobowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania , numer PESEL, numer telefonu kontaktowego) można także kierować na adres: e-mail: gorlice@psse.malopolska.pl" - brzmi komunikat gorlickiego sanepidu.

Pixabay

Jechaliście, którymś z tych kursów?

To też może cię zainteresować: Dzieci mogą być w niebezpieczeństwie. Minister Marlena Maląg wydała pilny apel do rodziców, czego dotyczy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dnich: Ważna wiadomość dla konsumentów drobiu. Wykryto koronawirusa na mięsie z kurczaków. Wiemy, skąd było

O tym się mówi: Od soboty 15 sierpnia czekają nas nowe obostrzenia. Czy one też będą miały wpływ na funkcjonowanie placówek medycznych