Nierzadko Polacy lekceważą zalecenia oraz informacje, które pojawiają się w mediach lub powtarzane są przez osoby prowadzące kampanie prozdrowotne. Ministerstwo Zdrowia liczy, że w przypadku bezpośrednich komunikatów od przedstawicieli resortu społeczeństwo nieco bardziej weźmie je sobie do serca.

Jak zauważa portal Lelum, na Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawiły się ważne informacje na temat zdrowia Polaków. Jak się okazuje, trzy bardzo popularne zachowania mają ogromny wpływ na nasze życie oraz zdrowie, czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak duży. Jakie zachowania zmienić, by nie narażać siebie?

Wakacje. Źródło: vivus.pl
Wakacje. Źródło: vivus.pl

Ministerstwo Zdrowia wydało ważne ostrzeżenia dotyczące słońca

Jak się okazuje, teraz, gdy lato jest w pełni, należy zachować szczególną ostrożność. Bardzo ważne jest, by uważać na… słońce.

Według danych podanych przez Ministerstwo Zdrowia istnieją trzy często praktykowane przez Polaków zachowania, które mogą być groźne dla zdrowia. Jest to zbyt częste i/lub długie przebywanie na słońcu, korzystanie z solarium oraz pomijanie produktów, które mają chronić przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

W środku lata ciężko oprzeć się pokusie opalenia ciała – wszak wyglądamy wtedy lepiej, możemy też poleżeć w słońcu. Tym bardziej, że w Polsce słońca nie ma zbyt dużo – dlatego chętnie korzystamy, gdy już się pojawi.

Należy jednak pamiętać, jakie skutki może mieć każde ze wspomnianych trzech zachowań. Tym sposobem narażamy się na różnego rodzaju zmiany skórne i poparzenia, a nawet nowotwory.

Niestety, przez ocieplenie klimatu i inne zmiany w środowisku słońce jest coraz bardziej szkodliwe. Dlatego warto unikać solariów, opalać się krótko i z głową, a także pamiętać o korzystaniu z preparatów, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem – nawet wtedy, gdy nie idziemy się opalać, a wychodzimy np. na spacer.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: W TYCH MIEJSCACH NIE BĘDZIE JUTRO WODY. JEST KOMUNIKAT Z WODOCIĄGÓW

Jak informował portal Życie: LECH WAŁĘSA Z PEWNOŚCIĄ NIE BĘDZIE ZADOWOLONY Z DECYZJI PROKURATURY DOTYCZĄCEJ JEGO WNUKA. O CO CHODZI

Portal Życie pisał również o… ADAM MAŁYSZ ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE FALI KRYTYKI, JAKĄ WYLALI NA NIEGO INTERNAUCI. O CO IM POSZŁO