Czym zajmuje się córka Antoniego Macierewicza? Dla wielu może to być zaskoczenie, gdyż kobieta nie towarzyszy ojcu podczas publicznych wystąpień, nie ma również zamiaru pójść w jego ślady. Swoja karierę zawodową związała zupełnie z inną dziedziną i odnosi spore sukcesy.

Córka byłego szefa MON jest biochemikiem z wykształcenia, a doktorat ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim, związując swoje badawcze losy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Okazuje się, że poszła drogą nie ojca, a dziadka i ciotki, siostry Macierewicza – z biochemią byli związani oboje. Córka polityka zajmuje się na co dzień laktotechnologią – czyli badaniem mleka kobiecego. Jest zaangażowana w sprawy społeczne, ale strony od polityki. To 42-letnia mama czwórki dzieci.

Córka Antoniego Macierewicza pomaga kobietom mającym problemy z laktacją. To wielkie zadanie

Od ponad 10 lat Aleksandra Wesołowska jest prezesem fundacji Bank Mleka Kobiecego. Podstawowym celem jest tworzenie sieci banków mleka w Polsce, a także zbiórka pieniędzy na doposażenie placówek.

Jako naukowiec, córka Antoniego Macierewicza ma możliwość występowania o granty z różnych programów wsparcia badań naukowych, jednak przez swoje koligacje rodzinne stała się języczkiem uwagi mediów. Cztery lata temu fundacja Wesołowskiej otrzymała grant z Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wiele osób myśli, że sławny ojciec wpłynął na rozstrzygnięcie konkursy, jak przekonuje Pikio.pl.

+ - Po raz pierwszy moja działalność zawodowa została wtedy powiązana i wykorzystana jako element walki politycznej. Sukcesy zawdzięczam swojej wieloletniej pracy i całego zespołu. Jako naukowiec stawiam sobie pewne cele i je realizuję. O granty wnioskowałam cztery lata temu i wnioskuję dzisiaj - tłumaczyła Aleksandra Wesołowska w rozmowie z mediami, cytowana przez Pikio.pl.

Kobieta odcina się od rodzinnych koneksji, choć docenia wkład ojca w jej życie i wychowanie w szacunku dla pracy, działalności społecznej i własnych osiągnięć, co jak widać procentuje, bo zrobiła dla kobiet w Polsce bardzo wiele.