Ogromna liczba ludzi nie ma świadomości tego, że zagrożenie dotyczące spożywania posiłków nie zależy tylko od tego, co jemy, ale i na czym podajemy posiłki. Naczynia kuchenne, w których przygotowujemy jedzenie, a także zastawa i sztućce mogą stanowić dla nas niebezpieczeństwo, jeśli zawierają w sobie szkodliwe pierwiastki lub są wykonane z materiałów niewłaściwych dla naszego zdrowia.

Stąd najnowsze ostrzeżenie w sprawie naczyń, które znajdują się w sprzedaży. Choć inspekcja wydała zarządzenie o wycofaniu tych produktów z obrotu handlowego to wiele osób je kupiło i używa ich w domu. Trzeba się ich pozbyć, gdyż długofalowo wpływają bardzo niekorzystnie na organizm człowieka!

GIS wycofał z handlu popularne naczynia kuchenne znanej marki. Są szkodliwe, zawierają ołów!

Na stronie internetowej GIS pojawiła się informacja o zagrożeniu dla zdrowia, wynikającym z użytkowania skażonych ołowiem naczyń kuchennych. Wiele osób mogło je kupić i dziś używa ich w swoich domach. Mowa o talerzach, które wyprodukowała firma z siedzibą w Gnieźnie.

Jak informuje Pikio.pl, GIS zlecił badania potencjalnie zagrażających zdrowiu naczyń i okazało się, że znajduje się w nich ołów. Jest to groźne, jeśli taką zastawę używa się na co dzień, gdyż ołów kumuluje się w tkankach. Tego zagrożenia nie wolno lekceważyć, stąd apel GIS i wycofanie produktu z obrotu handlowego.

W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację ołowiu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów - czytamy na stronie GIS.

O które talerze chodzi? GIS podaje w komunikacie, że skażone zostały talerze Granit talerz deserowy 20cm czarny NBC. Importuje go firma Altom Sp. z o. o. sp. k. z siedzibą w Gnieźnie. Naczynia z ołowiem sprzedawane są pod marką ALtOM DESIGN. Kod produktu i partia to KZ/19/182, a kod kreskowy to 5907508109394.

O nieużytkowanie talerzy prosi również sam importer.