Ministerstwo Zdrowia, jak co dzień rano podało najnowszy bilans dotyczący wykrytych nowych przypadków koronawirusa w Polsce.

Okazuje się, że zgodnie z informacjami podanymi za pośrednictwem social mediów resortu w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 264 nowych chorych na COVID-19, a ponad jedna trzecia tych przypadków to osoby pochodzące z województwa śląskiego.

Ministerstwo powiadomiła również o śmierci kolejnych sześciu osób.

Najnowszy bilans koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o stanie epidemii w naszym kraju

Najnowsza informacja o bilansie zachorowań na COVID-29 i stanie epidemii koronawirusa w Polsce została podana w środę 15 lipca około godziny 10:30 rano. Całkowita liczba wykrytych przez służby sanitarne przypadków koronawirusa w naszym kraju zwiększyła się o 264 osoby i tym samym doszła do łącznie 38 721 przypadków.

Najwięcej przypadków w ciągu ostatniej doby odnotowano, jak zwykle, w województwie śląskim. To aż 90 osób.

43 osoby z COVID-19 wykryły służby sanitarne w Małopolsce, 31 osób chorych pochodzi z województwa łódzkiego, 22 z Mazowsza, 20 z Wielkopolski, 12 z województwa lubuskiego, 11 z Lubelszczyzny, 9 z Podkarpacia, 8 z Dolnego Śląska, 5 z województwa kujawsko-pomorskiego, 4 z zachodniopomorskiego, 3 z ziemi świętokrzyskiej i Opolszczyzny.

2 osoby zdiagnozowano pozytywnie w warmińsko-mazurskim i jedną na Podlasiu.

Poinformowano również o liczbie zgonów – jest to sześć osób, z których większość miała choroby współistniejące. Najmłodszy zmarły miał 69 lat.

W ciągu dobry przeprowadzono również 25,3 tysiąca testów na koronawirusa. W szpitalach przebywa obecnie 1575 osób, z czego 73 są pod respiratorem. 87 698 osób objęto kwarantanną, a kolejne 9684 nadzorem epidemiologicznym. Dodatkowo łączna liczba chorych, którzy wyzdrowieli to 28 492 osoby.