Czasami na dźwięk kolejnych słów wypowiadanych przez ojca Rydzyka nie wiadomo, czy załamać ręce, czy przejść obojętnie, czy potraktować je z przymrużeniem oka lub wręcz ironicznie. Nie da się jednak ukryć, że Tadeusz Rydzyk barwną postacią jest i po raz kolejny szef Radia Maryja i Telewizji Trwam postanowił zaszokować i wsadzić kij w mrowisko przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi 28 czerwca 2020.

Wizja, jaką roztoczył niedawno przed swoimi słuchaczami jest naprawdę przerażająca, a w trakcie swojego przemówienia redemptorysta wyraźnie mówił o diable, piekle, które może zapanować w Polsce. Co miał na myśli?

Znany z niezwykle kontrowersyjnych i dalekich od dyplomacji komentarzy Tadeusz Rydzyk znów zaskoczył swoimi słowami na chwile przed wyborami prezydenckimi. Duchowny zapewnił, że będzie „wyganiał diabła z Polski”. O co chodzi i skąd pomysł na zabawę w narodowe egzorcyzmy?

Tadeusz Rydzyk mocno o Polsce i możliwym scenariuszu po wyborach prezydenckich. Duchowny chce uratować kraj przed „piekłem”!

Tadeusz Rydzyk w ostatnim czasie był uczestnikiem 21. Pielgrzymce Podwórkowych Kółek Różańcowych Radia Maryja. Uroczyste nabożeństwo na Jasnej Górze odprawił bp Antoni Długosz, który wiele ostatnio mówi o polityce, porównując Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego do… dwóch ewangelistów, którzy niczym apostołowie pochylają się nad losem narodu i stanowiąc przedłużenie czynów Chrystusa troszczą się o życie i zdrowie obywateli…

Podczas mszy do wyborów bezpośrednio postanowił odnieść się sam ojciec Rydzyk. Jego wypowiedź, przytaczana przez „Super Express” zwala z nóg. W tym, co powiedział trudno szukać jednak konkretów.

- Normalnie bylibyśmy na placu. Pozdrawiamy tych, którzy tam są, łączą się z nami, patrzą na ekrany telewizorów, słuchają nas w radiu. Modlimy się o nawrócenie w Polsce, żeby nikt nie szedł do piekła. Żeby ten diabeł, który mówi złe rzeczy, odszedł z Polski - stwierdził w dziwnym tonie, bez podania adresata tych słów dyrektor Radia Maryja.

fot. YouTube @RadioMaryja

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE