Pogoda w tym roku na przełomie wiosny i lata zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Niemal non stop gorące dni w wielu miejscach Polski przewijają się z masowymi ulewami, groźnymi burzami, a nawet trąbami powietrznymi. Szczególnie trudna sytuacja panuje na Śląsku, a teraz z niestabilną pogodą zmierzyli się mieszkańcy Warszawy i centralnej części województwa mazowieckiego. We wtorek te okolice nawiedziły ulewy z gradobiciem.

Sytuacja pogodowa wieczorem przypominała azjatyckie monsuny. Doszło do licznych podtopień i zniszczeń, Warszawa została niemal sparaliżowana. Jeżdżący po Polsce Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, który przygotowuje się do wyborów prezydenckich w niedzielę musiał odwołać resztę swojej trasy kampanijnej i zwołać sztab kryzysowy. Sytuacja jest bardzo poważna!

Niezwykła trudna sytuacja panuje na Mazowszu, szczególnie na terenie Warszawy. Część województwa we wtorek nawiedziły ulewne deszcze, są liczne podtopienia. Rafał Trzaskowski zmuszony do odwołania trasy wyborczej, będzie sztab kryzysowy.

Warszawa sparaliżowana po ulewach, które przeszły nad centralną częścią Mazowsza. Szykuje się sztab kryzysowy, prezydent stolicy odwołał wiece wyborcze

Mieszkańcy Warszawy spodziewali się sytuacji niczym z horroru po zapowiedziach IMGW i wydaniu najwyższego alertu trzeciego stopnia w sprawie ulew i burz. Wody spadło tak dużo, że miasto zostało niemal sparaliżowane.

Jak informuje portal Pikio.pl, powołując się na PAP i wypowiedź rzecznika komendanta głównego Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie mł. brygadiera Karola Kierzkowskiego, od północy do godz. 18 w poniedziałek strażacy mieli pełne ręce roboty – przeprowadzili niemal 200 interwencji.

Zgodnie z informacją Wirtualnej Polski, rafał Trzaskowski wraz ze współpracownikami zdecydował o odwołaniu reszty kampanijnej trasy wyborczej i powołaniu sztabu kryzysowego. Prezydent Warszawy w poniedziałek wieczorem pojechał na Służiewiec, gdzie wylała rzeka. Najtrudniej było na Bielanach, we Włochach i na warszawskiej Ochocie.

Ulewy spowodowały utrudnienia w ruchu np. na trasie S8, a także na skrzyżowaniach Doliny Służewieckiej z Aleją Wilanowską, Świętokrzyskiej z Marszałkowską, Broniewskiego z Reymonta, Alei Niepodległości z Woronicza oraz Ronda ONZ.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE