Koronawirus w Polsce spędza sen z powiek nam wszystkim. Epidemia trwa od trzech miesięcy i nic nie wskazuje na to, by miała się szybko zakończyć. Choć ogromna większość z nas pragnie, by życie nareszcie wróciło do dawnej normy to Ministerstwo Zdrowia niezwykle ważną decyzję. Będzie ona mieć kluczowe znaczenie dla osób, które obecnie znajdują się na przymusowej kwarantannie. Aż trudno w to uwierzyć!

Ministerstwo Zdrowia postanowiło zmienić strategię w sprawie zasad kwarantanny. Polacy są zdumieni, mają wątpliwości w sprawie bezpieczeństwa tej decyzji

O co chodzi? O możliwość przyspieszenia powrotu do pracy wielu osób w Polsce, które obecnie znajdują się lub znajdą na przymusowej kwarantannie nałożonej przez służby sanitarne. Wiele osób ma jednak obawy, czy skrócenie procedury naprawdę jest dobrą opcją.

Co zmieni się w przepisach dotyczących kwarantanny? Przede wszystkim fakt, że osoba na obowiązkowej kwarantannie miała możliwość wykonania testu na koronawirusa w formie drive-thru dopiero w 12. dniu izolacji. O opcji przeprowadzenia badania była informowana przez sanepid SMS-em na dobę przed.

W czwartek weszła regulacja, która znosi ten przepis i umożliwia wykonanie testu już w siódmej dobie izolacji. Ma to umożliwić zdrowym osobom powrót do pracy.

O zmianach poinformował podczas konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

- Liczymy, że ktoś, komu doskwiera ta 14-dniowa kwarantanna zgłosi się do punktu drive-thru tak, by 8. czy 9. dnia z tej kwarantanny już wyjść – podkreślił rzecznik w rozmowie z Polsat News, zacytowany przez lelum.pl.

Dzięki temu rozwiązaniu ma być zachowana ciągłość pracy i możliwość powrotu do obowiązków zawodowych tysięcy ludzi w Polsce.

fot. YouTube/TVP Info

Przypomnij sobie o… PIOTR ŻYŁA ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI KIBICÓW ODNOŚNIE SWOJEJ DALSZEJ KARIERY SPORTOWEJ. CZY ZOBACZYMY GO JESZCZE NA SKOCZNI

Jak informował portal Życie: POMORZE: SANEPID PODAŁ NOWY BILANS ZACHOROWAŃ. KILKA ZARAŻONYCH I KILKA WYLECZONYCH

Portal Życie pisał również o… CO ZROBIĆ, GDY W NASZYM OGRODZIE POJAWIĄ SIĘ KROCIONOGI? PROSTE METODY NA POZBYCIE SIĘ ICH