Do koszmarnej tragedii doszło na terenie Rosji, w miejscowości Wiluczinsk na Kamczatce. Młode małżeństwo zostawiło bez opieki 16-tygodniowe bliźnięta na pewną śmierć – bez opieki, pożywienia i picia. Jedno z dzieci zmarło, a drugie znajduje się w stanie krytycznym w szpitalu. Powód? Rodzice maluchów chcieli… poimprezować!

Para rzekomo pozostawiła bliźniaki w spokoju na cztery dni podczas imprezy

Kilka osób zostało oskarżonych o morderstwo po rzekomym czterodniowym pozostawieniu dzieci bez opieki. W tym czasie małżeństwo 23-latków Margarita i 35-letni Aleksiej wyszli z domu, by iść ze znajomymi na imprezę. Wpadli w ciąg picia alkoholu, co zakończyło się śmiercią jednego z 16-tygodniowych bliźniaków. Siostra zmarłego chłopca walczy o życie w szpitalu.

źródło: Daily Mail

Synek pary zapadł w śpiączkę i zmarł w szpitalu wkrótce po tym, jak babcia dzieci znalazła je „poważnie niedożywione i odwodnione” jak donosi Daily Mail, cytowany przez portal o2.pl.

Córka pary walczy teraz o życie w szpitalu w rosyjskim regionie Kamczatka.

Margarita i Aleksiej Yanayevowie zostali oskarżeni o morderstwo. Gdy znajomi pary zaczęli dopytywać, kiedy znajdują się dzieci, 23-letnia matka skłamała, że zakaziły się koronawirusem i przebywają w szpitalu.

W rzeczywistości ona i jej mąż, 35-letni Aleksiej zostawili dzieci same, zamknięte w domu, podczas gdy oni imprezowali przez cztery dni. Tak wynika z ustaleń lokalnej policji.

źródło: Daily Mail

Syn pary zmarł z głodu i odwodnienia, a córka walczy o życie na intensywnej terapii.

- W ciągu czterech dni nie karmili dzieci i nie organizowali dla nich alternatywnej opieki – twierdzą śledczy.

Dzieci w końcu znalazła babcia, która zaniepokoiła się tym, że nie może skontaktować się z rodzicami dzieci przez telefon. Kobieta natychmiast zadzwoniła na policję.

Parze grozi do 20 lat więzienia, jeśli zostanie skazana za umyślne zabójstwo bliźniaka. Mogą również otrzymać zarzuty za niewykonanie obowiązków rodzicielskich i narażenie dzieci na niebezpieczeństwo.

Jak informował portal „Życie”: DYSKUSJA W SPRAWIE NIEDZIEL HANDLOWYCH. CZY SKLEPY BĘDĄ OTWARTE ZNOWU W NIEDZIELE?

Przypomnij sobie: JEST DECYZJA W WAŻNEJ DLA MILIONÓW WIERNYCH SPRAWIE. GIS WYDAŁ KOMUNIKAT

Portal „Życie” pisał również: KRYTERIA OCENIANIA MATURY 2020. CZY BĘDĄ JAKIEŚ ZMIANY? JEST ODPOWIEDŹ MINISTRA