Marlena Maląg nie kryje oburzenia po słowach jednego z ekonomistów ZUS dotyczących programu 500 plus. W ostatnim wywiadzie specjalista stwierdził wprost, że świadczenie, które dziś otrzymuje niemal każde dziecko w Polsce tak naprawdę powinno należeć się wyłącznie najbiedniejszym. Te słowa wywołały prawdziwą burzę w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szefowa resortu powiedziała, że oczekuje konkretnych czynów ze strony prezesa ZUS i wyciągnięcia konsekwencji wobec swojego pracownika, który wykazał się niesubordynacją.

Główny ekonomista ZUS w mocnych słowach o 500 plus w ostatnim wywiadzie. Zostanie zwolniony?

Chodzi o profesora Pawła Wojciechowskiego, który uprzednio był m.in. ministrem finansów i wiceministrem spraw zagranicznych. Ekonomista uważa wprost, że świadczenie 500 plus nie powinno ulegać waloryzacji, a trafić do najbiedniejszych dzieci.

- Uważam, że zamiast podnosić świadczenie 500 plus, lepiej je adresować do tych, którzy faktycznie go potrzebują, czyli rodzin o niższych dochodach – powiedział Paweł Wojciechowski w wywiadzie dla portalu money.pl.

Ekonomista stwierdził, że to świadczenie nie powinno należeć się wszystkim, a podstawą do wypłaty 500 plus powinno być kryterium dochodowe.

Marlena Maląg przekonuje, że wypowiedź profesora Pawła Wojciechowskiego zupełnie ją zbulwersowała, a „inwestycja w rodzinę jest priorytetem dla rządu. Wytłumaczyła również, że nie ma planów ograniczania dostępności programu 500 plus, a program dla rodzin jest „kołem zamachowym polskiej gospodarki”.

Szefowa resortu liczyła na to, że prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska wyciągnie konsekwencje, a nawet zwolni profesora Wojciechowskiego, jednak władze ZUS uznały, że jego słowa były wypowiedzią prywatną.

- Temat, w którym on się wypowiadał nie dotyczy tematyki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – powiedział rzecznik ZUS Paweł Żebrowski dla serwisu innpoland.pl.

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Może zainteresuje Cię to: MARTYNA WOJCIECHOWSKA I PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI ROBIĄ REMONT. JAK URZĄDZAJĄ SWOJE CZTERY KĄTY? KUCHNIA WYGLĄDA NIESAMOWICIE

Portal "Życie" informował o: WIELKA IMPREZA MAGDY GESSLER. WRAZ Z CIĘŻARNĄ CÓRKĄ I JEJ CHŁOPAKIEM ODDAŁA SIĘ PYSZNEJ, RODZINNEJ ZABAWIE