30 września w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA po długiej walce z nowotworem trzustki zmarł Kornel Morawiecki, wybitny polityk i ojciec obecnego premiera Mateusza Morawieckiego. Pożegnany z honorami podczas państwowego pogrzebu polityk spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Znany jako działacz antykomunistyczny i założyciel Solidarności Walczącej przez lata był posłem na Sejm, a w trakcie swojej kariery podjął współpracę z Pawłem Kukizem, startując z listy komitetu wyborczego Kukiz’15 w okręgu wrocławskim, uzyskując mandat poselski.

Później Andrzej Duda powołał go na marszałka seniora Sejmu VIII kadencji. Rok po tym założył własne koło poselskie Wolni i Solidarni, powołując partię o tej nazwie. Jesienią ubiegłego roku zgłoszono jego kandydaturę na senatora PiS w wyborach parlamentarnych, jednak choroba była silniejsza.

Tak wygląda teraz grób Kornela Morawieckiego

Pogrzeb zmarłego polityka odbył się 5 października 2019 roku. Kornel Morawiecki został pochowany z honorami na cmentarzy Powązkowskim w Warszawie, w Alei Zasłużonych. W ostatniej drodze towarzyszyły mu setki osób. Ceremonia pogrzebowa odbyła się w katedrze polowej Wojska Polskiego.

źródło: materiał "Super Expressu"

Wszystkich zaskoczył wybór miejsca pochówku, gdyż ojciec Mateusza Morawieckiego spoczął obok zmarłego kilka miesięcy wcześniej byłego premiera Jana Olszewskiego. Był to niezwykły gest dla rodziny zmarłego.

źródło: materiał "Super Expressu"

Grób Kornela Morawieckiego wygląda naprawdę dostojnie, a zamiast marmurowej płyty nagrobnej posadzono wiele kwiatów, w tym niezapominajki. Jak pokazują reporterzy „Super Expressu” na grobie Kornela Morawieckiego wciąż palą się znicze, a bliscy bardzo dbają o miejsce spoczynku polityka.

źródło: materiał "Super Expressu"

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Przypomnij sobie o… NARZECZENI NIE TAK WYOBRAŻALI SOBIE DZIEŃ SWOJEGO ŚLUBU. NIESPODZIEWANIE POJAWIŁA SIĘ NA NIM DRUGA PANNA MŁODA

Portal Życie pisał również o… BANALNY PATENT NA TO, JAK MOŻNA USTRZEC SIĘ PRZED KRADZIEŻĄ. NIKT SAM BY NA TO NIE WPADŁ