W ostatnim czasie zmienna pogoda daje się wszystkim we znaki. W tym sezonie niemal nie zaznaliśmy zimy, następnie przyszedł czas na chłodną wiosnę z pojedynczymi upalnymi dniami.

W maju pogoda była w kratkę – raz słoneczna i gorąca, innym razem deszczowa i chłodna. Jeszcze niedawno zdarzały się nawet przymrozki.

Maj sprawił, że w części Polski zapanowała susza, zaś sam koniec miesiąca spowodował miejscowe powodzie. Nikt nie spodziewał się takiej aury w samym środku wiosny – mało było typowych dla tej pory roku, bardzo ciepło dni, znacznie więcej skrajnej niepogody w większości kraju.

Co będzie dalej, latem?

Pogoda na lato 2020. Źródło: Youtube
Pogoda na lato 2020. Źródło: Youtube

Pogoda na lato 2020

IMGW ogłasza, jakiej pogody możemy spodziewać się podczas wakacji 2020. Jak twierdzą synoptycy, prawdopodobnie nie będziemy mieć do czynienia z upałami – tak, jak było w zeszłym roku. Czego zatem się spodziewać?

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej twierdzą, że w okresie od czerwca do sierpnia 2020 roku można spodziewać się średnich temperatur wyższych niż norma.

Jak donosi Fakt.pl, choć ciepłe, to będzie burzliwe lato – czerwiec i lipiec mogą przynieść niezapowiedziane, mocne opady, szczególnie we wschodniej Polsce. Póki co najlepiej zapowiada się sierpień, w lipcu może mocniej popadać.

Synoptycy twierdzą, że temperatury powinny kształtować się na poziomie ponad 20 stopni. Raczej nie ma co spodziewać się ponad trzydziestostopniowych upałów.

W czerwcu średnia temperatura będzie wyższa niż wieloletnia norma, w całej Polsce będzie dość ciepło, najczęściej popada na Mazowszu, Polesiu i północnym wschodzie kraju, zaś burze mogą się zdarzyć na południowym wschodzie.

Pogoda na lato 2020. Źródło: eska.pl
Pogoda na lato 2020. Źródło: eska.pl

Lipiec będzie cieplejszym miesiącem, i choć zwykłych opadów będzie niewiele, pojawią się gwałtowne burze na terenie całego kraju.

Sierpień zapowiada się bardzo ciepło, choć, jak donoszą meteorolodzy, nieco chłodniej niż w 2019 roku. Najchłodniej może być na Mazowszu oraz Podlasiu. W sierpniu możemy się spodziewać burz, a na północy i południowym wschodzie mogą one doprowadzić do wezbrania rzek.

Przypomnij sobie o… JOANNA KRUPA POWINNA BAĆ SIĘ O CÓRECZKĘ? INTERNAUCI SĄ ZANIEPOKOJENI. ZAUWAŻYLI PEWIEN SZCZEGÓŁ

Jak informował portal Życie: PRAWDZIWY RAJ DLA GRZYBIARZY. TAKICH OKAZÓW NIE WIDUJE SIĘ CODZIENNIE. NIESAMOWITE GIGANTY WŚRÓD GRZYBÓW. ZDJĘCIA

Portal Życie pisał również o… POJAWI SIĘ WIELE OGRANICZEŃ, KTÓRE MOCNO ODCZUJĄ PRACOWNICY. TARCZA 4.0 UCHWALONA