Jak podaje portal „Lelum”, to pierwszy taki przypadek w Polsce, od czasu, kiedy ponownie uruchomiono żłobki i przedszkola. Zakażenie potwierdziły służby sanitarne, o czym poinformował dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu, Marek Stodolny.

Zamknięte przez koronawirusa

W ramach odmrażania gospodarki ponownie została uruchomiona działalność żłobków i przedszkoli. Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformował, że w związku z potwierdzeniem u jednego z pracowników przedszkola w Stobnie Siódmym zakażenia wirusem SARS-CoV-2 placówka została zamknięta.

W związku z tym przymusowej kwarantannie poddanych zostało 10 pracowników obsługi przedszkola oraz 5 dzieci, które do niego uczęszczały. Wszyscy mają zostać także poddani badaniom, które wykluczą lub potwierdzą, czy doszło u nich do zakażenia.

COMTV.pl

Otwarcie klas 1-3

Od dziś odmrożeniu uległy także zajęcia w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. Wznowienie zajęć wiązało się z wieloma wątpliwościami nie tylko ze strony nauczycieli, ale także rodziców. Wiele osób uznało otwarcie klas 1-3 za działanie przedwczesne, co zamknięcie przedszkola w Stobnie Siódmym zdają się potwierdzać.

„Moim zdaniem te wszystkie ruchy ze strony ministerstwa edukacji w tym roku szkolnym są przedwczesne i zbędne. Trzeba było prowadzić do końca naukę zdalną, a nie ryzykować tendencją wzrostową epidemii” – powiedział Sławomir Wittkowicz, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Solidarność Oświata.

pixabay

Dla was to też zbyt szybko podjęty krok?

To też może cię zainteresować: Nowe zasady funkcjonowania szkół. Przepisy są bardzo restrykcyjne. Czy placówki są gotowe na przyjęcie uczniów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: UOKiK przyłapał sieć Biedronka na oszukiwaniu konsumentów. Instytucja wydaje ostrzeżenie dla klientów sklepu

O tym się mówi: Potężne zmiany we władzach radiowej Trójki. Pojawiła się informacja o tym, kto zastąpi dotychczasowego dyrektora stacji, Tomasza Kowalczewskiego