Jak podaje portal „Lelum”, 20 maja Jadwiga Emilewicz odniosła się do bardzo ważnej kwestii. Wiceminister zapowiedziała, że w czerwcu planowane jest otwarcie infrastruktury czasu wolnego, na którą składają się kina, teatry, czy choćby parki rozrywki. Przypomnijmy, instytucje te, zostały zamknięte 20 marca.

Otwarcie kin i teatrów

Wiele osób czeka na tę wiadomość z niecierpliwością. Rząd planuje otworzenie kin i teatrów już w czerwcu, o czym poinformowała na środowej konferencji prasowej wicepremier Jadwiga Emilewicz. Padły także zapowiedzi odmrożenia pozostałych miejsc, w których można spędzać czas wolny.

„To jest ten kolejny etap, choć na pewno w nowym reżimie” – zapowiedziała Emilewicz w kontekście otwierania kin i teatrów. Otwarte mają zostać również siłownie i kluby fitness, a także uzdrowiska. Na poluzowanie obowiązujących obostrzeń może liczyć również branża ślubna.

YouTube/krajna tv

Odmrażanie gospodarki

Rząd już od pewnego czasu łagodzi obostrzenia wprowadzone w związku z pojawieniem się koronawirusa w naszym kraju, a także etapami odmraża gospodarkę. Otwarto już galerie handlowe, zwiększono limity osób mogących przebywać w sklepach oraz w czasie nabożeństw religijnych.

Od 18 maja w nowym reżimie sanitarnym zaczęły funkcjonować zakłady fryzjerskie, salonów urody, restauracji i barów. Od 25 maja wznowione mają zostać zajęcia dla najmłodszych klas w szkołach podstawowych. Kolejne obostrzenia, zgodnie z zapowiedziami Jadwigi Emilewicz, zostaną zniesione w czerwcu i lipcu.

c

Pixabay

Na zniesienie którego z obostrzeń czekacie najbardziej?

To też może cię zainteresować: Kolejne zmiany w tarczy antykryzysowej. Nowe ustalenia zainteresują pracowników ponieważ dotyczą także urlopów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Większość kierowców nie wie, że nieświadomie pogarsza kondycję swojego auta. Jeden ważny szczegół może wpłynąć na jego sprawność