Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli 16 lutego na poniedziałek 17 lutego. Żona 37-letniego pana Janusza z Rydułtów zaczęła rodzić. W związku z tym musiał zawieść rodzącą kobietę do szpitala w Katowicach. Oboje byli bardzo zestresowani, ponieważ ciąża była zagrożona i liczyła się każda minuta.

Mężczyzna nie znał zbyt dobrze miasta, dlatego bardzo zestresował się, że zgubią się. Wtedy nagle zauważył policjantów w Miejscu Obsługi Podróżnych na odcinku autostrady A1 pod Knurowem. Zatrzymał się i poprosił ich o pomoc.

Mężczyzna słabo znał to miasto, a powagi sytuacji dodawał fakt, że ciąża 35-latki była zagrożona. Należało jak najszybciej dotrzeć na miejsce
- relacjonowali policjanci.

Policja eskortowała rodzącą kobietę i jej męża do szpitala

Pomoc funkcjonariuszy w tym przypadku okazała się nieoceniona. Sierż. sztab. Daniel Domagalski i sierż. Mateusz Wieczorek bezpiecznie doprowadzili rodzinę do katowickiego szpitala, gdzie kobieta otrzymała profesjonalną pomoc.

Niedługo potem świeżo upieczeni rodzice trzymali już swojego małego synka Wojtusia w ramionach. Pani Katarzyna wraz z panem Januszem są bardzo wdzięczni za pomoc policjantów.

Funkcjonariusze odwiedzili rodzinę w szpitalu

37-latek postanowił w ramach podziękowań zaprosić funkcjonariuszy do szpitala. Mundurowi pogratulowali szczęśliwym rodzicom szczęśliwego rozwiązania i powitali małego chłopca, który przyszedł bezpiecznie na świat dzięki ich pomocy.

Specjalnie dla małego Wojtusia przynieśli także pluszowego Sznupka - charakterystyczną maskotkę śląskiej policji. Policjanci życzyli rodzicom dużo zdrowia dla całej rodziny i pomyślności na nowym etapie życia.

Może zainteresuje Cię to: POLICJA RUSZA NA KONTROLĘ. PRZEKROCZYSZ 30 KILOMETRÓW NA GODZINĘ, BĘDZIE MANDAT

Polecamy także: KONTROLA DROGOWA, KTÓRA ROZBAWIŁA POLICJANTÓW. TAKIE PASAŻERKI NIE ZDARZAJĄ SIĘ ZBYT CZĘSTO

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI. DWÓCH MĘŻCZYZN NIEUDOLNIE PRÓBOWAŁO OKRAŚĆ STAJCĘ BENZYNOWĄ