Czasami na telefon przychodzą SMS-y z banku lub sklepu. Zazwyczaj ich treść nie jest zbyt interesująca, dlatego wzbudzają w niektórych irytację. Najczęściej dotyczą najnowszych promocji czy aktualizacji regulaminu.

Niektórzy użytkownicy w ostatnim czasie otrzymali na telefon niepokojące powiadomienia. Jak się okazała, sytuacja dotyczyła bardzo szerokiego grona osób.

Dziwne wiadomości SMS

Dziwna wiadomość, o której mowa miała w treści wpisane "1". Nic więcej nie znalazło się w tajemniczym powiadomieniu. Użytkownicy smartfona nie otrzymali już żadnych dodatkowych SMS-ów z wyjaśnieniem, o co chodzi. W końcu eksperci doszli do tego, co się wydarzyło.

Tajemnicze wiadomości SMS zazwyczaj wzbudzają spory niepokój wśród użytkowników. Od razu myślą, że ktoś podejmuje próby wyłudzenia pieniędzy lub włamania na konto. Wiele osób obawia się, że padło ofiarą hakera, który próbuje ukraść dane z pamięci telefonu.

Na szczęście tym razem było inaczej. Dziwne wiadomości spowodowane były pomyłką programistów.

Wyjaśniła się kwestia tajemniczych powiadomień

Jak się okazało, dziwne wiadomości SMS o treści "1" wcale nie były kolejnym sposobem na oszustwo. Co ciekawe, trafiły one wyłącznie do osób korzystających ze smartfonów marki Samsung. Powiadomienia konkretnie przyszły w aplikacji "Znajdź mój telefon".

W związku z dziwnym SMS-em nie stało się nic złego. W niektórych przypadkach zdarzył się jedynie restart urządzenia. Za zamieszanie odpowiedzialni są programiści pracując dla marki Samsung.

Powiadomienie zostało wysłane niezamierzenie do ograniczonej liczby urządzeń Galaxy. Pragniemy zapewnić naszych użytkowników, że nie wpływa ono w żaden sposób na funkcjonowanie ich urządzeń. Przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że podobne zdarzenie nie będzie miało miejsca w przyszłości
- poinformował przedstawiciel biura prasowego firmy Samsung.

Mimo, że w części osób powiadomienie wzbudziło niepokój, to nie powinno ono powodować żadnych szkód na telefonie. Oznacza to, że na ten moment dane użytkowników są bezpieczne.

Polecamy także: NAJWIĘKSZY BANK W POLSCE WYSYŁA KOMUNIKATY SWOIM KLINETOM. TAK MOŻNA STRACIĆ WSZYSTKIE PIENIĄDZE Z KONTA

Może zainteresuje Cię to: POWAŻNA LUKA W ZABEZPIECZENIACH TELEFONÓW Z ANDROIDEM. TE MODELE SĄ NAJBARDZIEJ NARAŻONE

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: DODATKOWA GOTÓWKA DLA SETEK TYSIĘCY POLAKÓW. CO ZROBIĆ, BY DOSTAĆ PIENIĄDZE